„Pomnik Jana Pawła II”

16 października po mszy św. o godz. 19.00 obok kościoła błogosławionej Karoliny zostanie odsłonięty pomnik Jana Pawła II. Data to nie przypadkowa - proboszcz ks. Stanisław Dudka od dawna robił wszystko, aby ta uroczystość odbyła się w 30 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Ponad dziesięciometrowy monument, którego twórcą jest Jacek Kucaba, stanie w miejscu, skąd 21 lat temu papież błogosławił tarnowian. Z postaci Jana Pawła II wychodzą symboliczne promienie, które symbolizować mają łącznik między niebem a ziemią. Jak mówi autor pomnika – to nie miała być kolejna uśmiechnięta figura papieża jakich wiele, ale nawiązanie do wielkiego pontyfikatu i nauczania Jana Pawła.

Ks. Dudka jest przekonany, że pomnik stanowić będzie w przyszłości istotny element sanktuarium papieskiego, jakim po wyniesieniu Jana Pawła na ołtarze stanie się z pewnością tarnowska świątynia błogosławionej Karoliny Kózki. To tu przecież, 10 czerwca 1987 roku papież dokonał beatyfikacji Karoliny Kózkówny.
13.10.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |