Rekrutacja konstruktorów

 Ponad 30 osób przyjęły do pracy w tym roku tarnowskie Zakłady Mechaniczne. To przede wszystkim inżynierowie o kierunkowym wykształceniu. Niemal połowa spośród nich pracuje w powstającym Centrum Badawczo-Rozwojowym przedsiębiorstwa. Pozostali nowi pracownicy to na ogół monterzy układów elektronicznych i operatorzy maszyn sterowanych numerycznie.

 

Ponad 30 osób przyjęły do pracy w tym roku Zakłady Mechaniczne w Tarnowie. Ośmiu pracowników nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego, odpowiadającego za badania i rozwój przedsiębiorstwa, to absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Ich zatrudnienie jest rezultatem podpisanej niedawno umowy o współpracy pomiędzy firmą i szkołą. W niektórych przypadkach osoby te uzupełniały wykształcenie na innych uczelniach, zazwyczaj w AGH, Politechnice Krakowskiej lub Politechnice Rzeszowskiej.

Kadrę najnowocześniejszej jednostki konstrukcyjnej tego typu prócz tarnowian tworzyć mają także mieszkańcy okolicznych miejscowości. Nie brakuje także osób mieszkających dalej np. w Niepołomicach, Miechowie, w świętokrzyskiej Bilczy, czy w podkarpackich Gorzycach. Dzięki elastycznym zasadom pracy każdy pracownik Centrum  Badawczo-Rozwojowego może ułożyć optymalny dla siebie grafik.

Zakłady Mechaniczne zamierzają zatrudnić do jeszcze trzech konstruktorów elektroników i dwóch konstruktorów mechaników. Ci ostatni - jak mówi Barbara Siwa, kierownik Działu Zarządzania Personelem - powinni być absolwentami kierunków: mechanika i budowa maszyn, robotyka i automatyka, mechatronika lub inżynieria materiałowa. Przyda się im znajomość programów wspomagających prace projektowe - Solid Edge, Solid Works i programów obliczeniowych Matlab.  Elektroników  powinna charakteryzować znajomość zagadnień projektowania obwodów PCB, montażu i uruchamiania urządzeń prototypowych oraz niezbędne do tego zdolności manualne. Muszą też posiadać umiejętność programowania mikrokontrolerów w języku C, czytania i tworzenia schematów oraz posługiwania się aparaturą kontrolno-pomiarową. Przydatna będzie znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym czytanie dokumentacji technicznej.

Firma jest otwarta na pracowników z różnych środowisk, najbardziej liczą się kompetencje i zaangażowanie. Oferty zawierające list motywacyjny oraz CV można przesłać na adres e-mail: kadry.rekrutacja@zmttarnow.pl.

Do nowego Centrum Badawczo Rozwojowego dotychczas zakontraktowano sprzęt i wyposażenie o wartości ponad 14 milionów złotych, co stanowi ponad 75 % wartości całego przedsięwzięcia. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

02.07.2013
Twój komentarz:
Ankieta
Jak oceniasz pierwsze miesiące pracy nowego samorządu Tarnowa?
| | | |