Odpowiedzialność za dzieło stworzenia – sesja naukowa w Tarnowie

„Człowiek, pan czy gospodarz stworzonego świata?”, to tytuł sesji naukowej zorganizowanej 28 kwietnia w Tarnowie przez Biskupa Tarnowskiego Wiktora Skworca i starostę Mieczysława Krasa. Współorganizatorem sesji był Wydział Teologiczny PAT w Krakowie Sekcja w Tarnowie. W sali konferencyjnej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego spotkali się m.in. samorządowcy, parlamentarzyści, pracownicy naukowi tarnowskich uczelni oraz studenci.

Biskup Tarnowski i Starostwo Powiatowe w Tarnowie przy współpracy z Wydziałem Teologicznym PAT w Krakowie Sekcja w Tarnowie byli organizatorami sesji naukowej „Człowiek – pan czy gospodarz stworzonego świata”.

Sesja, poruszająca tematykę z zakresu ekologii i ochrony środowiska, odbyła się 28 kwietnia w sali konferencyjnej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. – Troska o świat jest troską o człowieka. Nie dbając o świat człowiek zagraża również swojej egzystencji, gdyż jest tego świata częścią. My wszyscy i każdy z osobna musimy czuć odpowiedzialność za dzieło stworzenia – powiedział m.in. biskup Wiktor Skworc otwierając sesję. Wśród uczestników sesji byli m.in. parlamentarzyści Jan Musiał, Edward Czesak i Józef Rojek, prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała, samorządowcy, katecheci, studenci i nauczyciele akademiccy.

Na program sesji złożyły się następujące wykłady: ks. dr hab. Janusza Królikowskiego z Papieskiej Akademii Teologicznej („Bóg stworzył…”, Konsekwencje wiary w Boże dzieło stworzenia), doktora Michała Wyrostkiewicza z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego („Meandry ekologii”), profesora Jana Kozłowskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego („Energia – klimat – kryzys”) i Agnieszki Jeleń ze Starostwa Powiatowego w Tarnowie („Działalność Starostwa Powiatowego w Tarnowie w zakresie ochrony środowiska”).


28.04.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedzielę?
| | | |