Biskup Wiktor Skworc spotkał się z misjonarzami w Kongo

Biskup Wiktor Skworc, będący również przewodniczącym Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, odwiedził Kongo. Jednym z powodów wizyty była 35. rocznica rozpoczęcia w tym kraju pracy przez tarnowskich misjonarzy.

Ordynariusz tarnowski ksiądz biskup Wiktor Skworc, będący równocześnie przewodniczącym Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, spotkał się w Kongo z tarnowskimi misjonarzami, którzy pracują w tym afrykańskim kraju od 35 lat.
Wiktor Skworc modlił się na grobie ks. Jana Czuby, tarnowskiego księdza, zamordowanego dziesięć lat temu, na placówce misyjnej w Loulombo. Biskup odwiedził także trzy z czterech placówek misyjnych, w których obecnie pracują tarnowscy księża; Oyo, Gambomę oraz Brazzaville,a także kilka misyjnych punktów dojazdowych, przewodniczył też w Oyo i Gambomie w Mszach św. na rozpoczęcie roku szkolnego.

Oyo było pierwszą placówką misyjną, którą w 1973 roku objęli tarnowscy misjonarze. Dwa lata później dołączyły do nich siostry ze zgromadzenia świętego Józefa. Parafia w Oyo prowadzi dziś przedszkole i szkołę podstawową. Budowany jest również kolejny budynek przeznaczony na cele edukacyjne. Fundusze na budowę pochodzą m.in. z dziecięcej akcji kolędników misyjnych organizowanej na terenie diecezji tarnowskiej.
13.10.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |