Podział punktów w Olsztynie

Po serii porażek zespół Okocimskiego Brzesko wreszcie wywalczył punkt. Zespół prowadzony po raz pierwszy przez nowego trenera – Krzysztofa Łętochę – rozegrał dobre spotkanie w Olsztynie z OKS 1945. Mógł pokusić się nawet o zdobycie kompletu punktów, ale piłkarze z Brzeska nie wykorzystali kilku przynajmniej dogodnych sytuacji do zmiany rezultatu na bardziej korzystny. Okocimski zajmuje w tabeli 13 lokatę, mając na koncie 36 punktów w 28 meczach. Najbliższym rywalem Okocimskiego będzie 9 maja Ruch Wysokie Mazowieckie.

Piłkarze z Brzeska do meczu w Olsztynie przystąpili pod wodzą nowego trenera – Krzysztofa Łętochy. Wynik i zdobyty po serii porażek punkt mógł usatysfakcjonować zarówno nowego trenera, jak i samych zawodników, zwłaszcza, że niewiele brakowało, by goście wywieźli z Olsztyna komplet punktów.
Od początku spotkania brzeszczanie starali się atakować, uzyskali przewagę, nie udało się jednak potwierdzić jej bramkami. Dobrych okazji nie wykorzystali Dynarek, Kozieł i Szczoczarz, a gdy wydawało się, że zdobycie przez piłkarzy z Brzeska gola jest jedynie kwestią czasu, gospodarze objęli prowadzenie, kiedy Alancewicz głową zmienił kierunek lotu piłki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
Była to 41 minuta spotkania i gol „do szatni” sprawił, że w drugiej połowie gra się nieco wyrównała, gospodarze mogli nawet zdobyć drugiego gola, ale Grzegorz Lech nie trafił do pustej bramki. Goście zaatakowali śmielej dopiero pod koniec spotkania i osiągnęli efekt. Krótko przed zakończeniem meczu po zagraniu Szczoczarza z rzutu wolnego najwyżej do piłki wyskoczył Drozd i strzałem głową ustalił wynik meczu.
Okocimski zajmuje obecnie w tabeli 13 lokatę z dorobkiem 36 punktów. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze sześć kolejek, a najbliższym rywalem piłkarzy z Brzeska będzie 9 maja Ruch Wysokie Mazowieckie.

OKS 1945 Olsztyn - Okocimski Brzesko 1:1 (1:0)
Bramki: Alancewicz 44 min. - Drozd 90 min.
Żółte kartki: Alancewicz, Frankowski, Michałowski, Kulpaka - Kozieł, Zontek, Wawryka, Ogar
Sędziował: A. Ciecierski (Warszawa); od 34 min. T. Czajkowski (Warszawa), widzów: 1600
Okocimski: Palczewski - Zontek, Twardawa, Drozd, Wawryka, Kajca (88 min. Popiela), Kozieł, Dynarek, Matras (60 min. Ogar), Szczoczarz, Skorupski (46 min. Krzak)
04.05.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |