Lada moment ukaże się trzeci tegoroczny numer wydawanego od siedmiu lat kwartalnika „Radło”. Prawie osiemdziesięciostronicowe, barwne pismo może być ciekawą propozycją na coraz dłuższe, jesienne wieczory.
W najbliższy weekend ukaże się, wydawany od siedmiu lat, trzeci tegoroczny numer periodyku miasta i gminy Radłów - Kwartalnik Informacyjny Ziemi Radłowskiej „Radło”.
Blisko osiemdziesięciostronicowe pismo ukazuje szereg ważnych wydarzeń o randze ponadlokalnej, a także coraz śmielsze otwieranie się gminy na świat i jej dynamiczne zmiany. Barwne pismo, bogate w treści jest zwierciadłem minionego kwartału, dokumentującym istotne wydarzenia o znaczeniu historycznym dla gminy.
W bieżącym numerze nie zabraknie tekstów o przeszłości ziemi radłowskiej, sentymentalnych wspomnień, informacji o niezwykłych mieszkańcach gminy oraz wydarzeniach, rangą daleko przekraczających granicę miasta, gminy i powiatu. Pismo wzbogacone zostało historycznymi fotografiami z pierwszej połowy XX wieku. Nakład periodyku wynosi tysiąc egzemplarzy, które dostępne są w gminnej sieci bibliotek oraz w stałych placówkach handlowych. - Możliwość tworzenia pisma mają właściwie wszyscy mieszkańcy gminy. Każdy może wypowiedzieć się w interesującej go sprawie. Jest skierowane do młodzieży, dorosłych i dzieci. Bez względu na poglądy i sympatie polityczne. Nie jest to pismo konfrontacyjne, tylko budujące. Staramy się, aby „Radło” było różnorodne, tworzone spontanicznie. Obecny numer jest jednym z najbardziej obszernych, bo zawiera blisko 80 stron informacji dotyczących wyłącznie terenu gminy Radłów. Udostępniane jest w formie papierowej i elektronicznej. Dumą dla nas jest fakt, że wszystkie dotychczasowe egzemplarze znajdują się w zbiorach Biblioteki Narodowej, Jagiellońskiej i Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i rejestrowane jest w bibliografii narodowej – mówi założyciel pisma Zbigniew Marcinkowski z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radłowie.