Około 2 500 osób wzięło udział w Diecezjalnym Marszu dla Życia i Rodziny. W niedzielę, 20 października, przeszedł on ulicami Bochni. Jednym z uczestników był także biskup tarnowski Andrzej Jeż. W homilii poprzedzającej marsz ordynariusz diecezji powiedział m.in., że jeśli na humanitarne traktowanie zasługują zwierzęta, to tym bardziej w ten sposób powinniśmy traktować nienarodzone dzieci.
20 października ulicami Bochni przeszedł Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Uroczystości rozpoczęły się od poświęcenia pomnika Dziecka Utraconego na cmentarzu św. Rozalii. Powstał z myślą o dzieciach, które nie doczekały narodzin, a także dla rodziców doświadczonych ich utratą.
Na pomniku widnieje krzyż i napis „Nadzieja zbawienia”, a u podnóża umieszczono zdanie „Z miłości do dzieci utraconych”. Inicjatorem budowy pomnika było Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z parafii św. Pawła Apostoła w Bochni.
Po poświęceniu pomnika, biskup tarnowski Andrzej Jeż przewodniczył mszy świętej w kościele św. Pawła Apostoła. W homilii powiedział, że jeśli na humanitarne, czyli ludzkie traktowanie zasługują zwierzęta, to tym bardziej w ten sposób powinniśmy traktować nienarodzone dzieci. Biskup ubolewał też nad moralną i duchową schizofrenią reprezentantów naszego narodu, którzy poprawność polityczną stawiają wyżej od jednoznacznie brzmiącego bożego przykazania „Nie zabijaj!”.
Ponadto biskup podkreślał, że Kościół broniąc prawa do życia, odwołuje się do szerszej, uniwersalnej płaszczyzny, która obowiązuje wszystkich ludzi. - Prawo do życia nie jest tylko kwestią światopoglądu, nie jest tylko prawem religijnym, ale jest prawem człowieka. Miarą cywilizacji – miarą uniwersalną, ponadczasową, obejmującą wszystkie kultury – jest jej stosunek do życia – mówił ordynariusz diecezji tarnowskiej.
Po mszy wierni z całej diecezji tarnowskiej przeszli trasę około trzech kilometrów na rynek. W Marszu uczestniczyła także orkiestra górnicza z bocheńskiej kopalni soli. Na rynku wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego pt. „Moja rodzina”. W ramach konkursu zgłoszono 400 prac, wyróżniono dziewięć z nich. Finałem marszu był koncert rodzinnego zespołu Siostry Jeremiasza z Ostrowca Świętokrzyskiego.
Organizatorami Marszu byli: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Tarnowskiej, Parafia św. Pawła Apostoła w Bochni, Domowy Kościół Rejonu Bocheńskiego, Poradnia Rodzinna i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Apostoła, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy parafii św. Jana Nepomucena w Bochni. Koncert pomogła zorganizować Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.