W najbliższą niedzielę, 27 października, rozpocznie się w Tarnowie II Festiwal Niepodległości - interdyscyplinarna impreza przygotowywana przez wolontariuszy Obywatelskiego Porozumienia Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości. Tegoroczny Festiwal rozpocznie Wielka Gala Kresowa, 27 października o godzinie 18.00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Bilety na Galę kosztują 40 złotych.
27 października rozpocznie się w Tarnowie druga edycja Festiwalu Niepodległości. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy jest „Znaczenie Kresów Wschodnich dla polskiej państwowości i kultury”.
Wieczór inauguracyjny - 27 października o godzinie 18.00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej - nazwano Wielką Galą Kresową. W jej ramach zmieści się też II Koncert Bardów z Adamem Strugiem, Jackiem Kowalskim i Henrykiem Kasperczakiem. Na scenie zaprezentują się również m.in. laureaci Festiwalu Piosenki Lwowskiej i „Bałaku” Lwowskiego. To jedyna biletowana impreza Festiwalu. Wejściówki w cenie 40 złotych będzie można nabyć przed Galą.
Następnego dnia o godzinie 10.00, także w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, zaplanowano sesję popularno - naukową „Zagłada Kresów”, a o 18.45 w Pałacu Młodzieży rozpocznie się towarzyszący Festiwalowi przegląd filmowy Imagines Patriae.