Wychowanie komunikacyjne

 Problemom w nauczaniu wychowania komunikacyjnego poświęcone są konferencje dla nauczycieli i dyrektorów szkół z subregionu tarnowskiego – „Trudne wychowanie komunikacyjne, problemy placówek szkolących w edukacji komunikacyjnej dzieci i młodzieży”. Organizatorem spotkań jest Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie, który od wielu lat wspiera pedagogów w prowadzeniu zajęć z zakresu wychowania komunikacyjnego.

 

W Tarnowie i Brzesku odbywają się 13 i 14 listopada konferencje  dla nauczycieli i dyrektorów szkół - „Trudne wychowanie komunikacyjne, problemy placówek szkolących w edukacji komunikacyjnej dzieci i młodzieży”. - Od wielu lat organizujemy konferencje dla nauczycieli. Staramy się pomagać im w prowadzeniu zajęć z zakresu wychowania komunikacyjnego tak, aby były one jak najbardziej efektywne – mówi Bernard Karasiewicz, dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie. – Na konferencje zapraszamy specjalistów zajmujących się zarówno zagadnieniami dotyczącymi przepisów ruchu drogowego, jak i psychologów, pedagogów, metodyków nauczania i policjantów. Przekazują oni informacje dotyczące przepisów ruchu drogowego, proponują skuteczne metody prowadzenia zajęć i zwracają uwagę na problemy, z którymi nauczyciele mogą się zetknąć podczas zajęć wychowania komunikacyjnego. Wspólnie przekonujemy, że warto poświęcić część godzin edukacyjnych na naukę właściwego i bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym.

Gościem obu konferencji będzie dr Antoni Wontorczyk, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, który będzie mówił na temat „Nadaktywne dzieci. Trudne wychowanie komunikacyjne”. Analizę przyczyn wypadków drogowych z udziałem dzieci i młodzieży przedstawi Zbigniew Baruś naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Zaplanowano także wystąpienia nauczycieli, na co dzień uczących wychowania komunikacyjnego w szkołach regionu.

13.11.2013
Twój komentarz:
Ankieta
Jak oceniasz pierwsze miesiące pracy nowego samorządu Tarnowa?
| | | |