Młodzi na Jamnej

11 października w Jamnej odbyła się uroczysta Obietnica Zuchowa. Organizatorem był reaktywowany w ubiegłym roku Szczep Harcerski im. Mariana Zaruskiego działający przy Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie - Mościcach.

W Jamnej, miejscowości tragicznie zapisanej w historii regionu tarnowskiego spotkali się przyszli harcerze z dwóch tarnowskich szkól podstawowych. Obietnicę zuchową złożyło 78 zuchów z czterech gromad, trzech z Zespołu Szkół Sportowych gromada ze szkoły w Krzyżu. Organizatorem spotkania w Jamnej był Szczep Harcerski im. Mariana Zaruskiego działający przy Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie – Mościcach.
W programie imprezy był przemarsz żółtym szlakiem turystycznym do Bacówki, próby sprawdzające znajomość przez zuchów Prawa Zucha, uroczysta Msza Św. odprawiona przez ks. phm. Marcina Barana, kapelana tarnowskich harcerzy, obietnica pod pomnikiem pomordowanych partyzantów, ognisko z pieczeniem kiełbasy, piosenki, gry terenowe i zawody sportowe. W tym najważniejszym dniu przygody zuchowej licznie wzięli udział również rodzice i przyjaciele.
15.10.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |