Tarnowianie zdominowali Mistrzostwa Polski

Edyta Ropek z Tarnovii w konkurencji kobiet oraz Jakub Pociecha z MKS Pałac Młodzieży Tarnów wywalczyli tytuły mistrzów Polski we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas, podczas Mistrzostw Polski rozegranych 9 maja na Rynku w Tarnowie. Tarnowscy wspinacze zdominowali zawody, zdobywając w sumie pięć z sześciu medali mistrzostw. Nasza redakcja była jednym z patronów medialnych mistrzostw.

9 maja w Tarnowie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów we wspinaczce sportowej na czas, będące zarazem drugą edycją Pucharu Polski. Na liście startowej znalazło się 9 zawodniczek i 14 zawodników reprezentujących kluby z Tarnowa, Lublina, Nowego Sącza i Krakowa.

Tarnowianie okazali się tym razem wyjątkowo niegościnni, zdobywając większość medali i obydwa mistrzowskie tytuły. W rywalizacji kobiet tytuł Mistrzyni Polski przypadł Edycie Ropek z Tarnovii, która już w eliminacjach uzyskała najlepszy czas, a w finale pokonała swoją klubową koleżankę Klaudię Buczek. O trzecie miejsce rywalizowały zawodniczki z Lublina – Monika Prokopiuk i Paulina Guz. Ostatecznie lepsza okazała się ta druga i ona stanęła na najniższym stopniu podium. W gronie ośmiu najlepszych zawodniczek znalazły się ponadto tarnowianki – Agnieszka Szepielak (MKS Pałac Młodzieży), Sylwia Buczek (MKS Tarnovia) oraz Małgorzata Rudzińska i Katarzyna Wicha z Lublina.

W rywalizacji mężczyzn, pod nieobecność obrońcy tytułu Tomasza Oleksego tytuł wywalczył inny tarnowianin – Jakub Pociecha z MKS PM, który, podobnie jak Edyta Ropek okazał się najlepszy już w eliminacjach, a w biegach finałowych pokonał Macieja Kalitę z Tarnovii. Na trzecim miejscu uplasował się również zawodnik z Tarnowa – Jędrzej Komosiński z AZS PWSZ, który w rywalizacji o brązowy medal pokonał Arkadiusza Smagę. W najlepszej ósemce znaleźli się ponadto: Grzegorz Lenartowicz (Korona Kraków), Mateusz Puzoń (Skarpa Lublin), Rafał Muda (niezrzeszony) i Marcin Dzieński (MKS PM).
- Jestem przede wszystkim bardzo zmęczona – powiedziała tuż po zakończeniu rywalizacji Edyta Ropek. - Teraz rozpoczynam przygotowania do Mistrzostw Świata i będzie to najważniejsza dla mnie impreza w tym sezonie.


09.05.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |