Rozszerzanie stref bezpieczeństwa wokół strzelnic i coraz mniej terenu w centrach miast. Te czynniki wpływają na fakt, że rośnie zainteresowanie samodzielnymi obiektami szkoleniowymi, które można zainstalować praktycznie wszędzie. Dlatego w tym roku tarnowskie Zakłady Mechaniczne sprzedały pięć kontenerowych obiektów, które są wykorzystywane do kompleksowego szkolenia i treningu strzeleckiego.
Zakłady Mechaniczne w Tarnowie sprzedały w bieżącym roku pięć kontenerowych obiektów do szkolenia i treningu strzeleckiego. Ponieważ zamówienie na dostarczenie sprzętu zrealizowano praktycznie w trzy miesiące przy okazji pracownicy firmy nabyli kompetencji, związanych z szybką realizacją tego typu zamówień. Co ważne - wszystkie pięć strzelnic zostało wyprodukowanych w najnowszej wersji. Zamontowano w nich m.in. multimedialne trenażery, wykorzystujące kilkaset projekcji filmowych scen sytuacyjnych, mają ponadto własne agregaty prądotwórcze.
Obiekty będą wykorzystywane na Śląsku, na Pomorzu i na Mazowszu. Będą z nich korzystać żołnierze wojsk specjalnych oraz żandarmerii wojskowej. - Użytkownicy będą mogli zrealizować kompletny cykl szkoleniowy. Zaczynając od obycia się z bronią przez strzelania: przygotowawcze, statyczne i dynamiczne po wykorzystanie sekwencjami filmowych i grupowe ćwiczenia ze zmienną linią otwarcia ognia – zapewnia Tomasz Berezowski, dyrektor handlowy Zakładów. Tarnowskie strzelnice posiadają certyfikaty nie tylko na kulochwyty, ale też na zastosowane rozwiązania techniczne. Są ekologiczne poprzez to, że elementy kulochwytów wykonywane są z granulatu wytworzonego ze zużytych opon samochodowych.
Mimo to nadal trwają prace nad modyfikacją technologiczną centrów szkoleniowych. Mają one sprawić, że strzelnice zyskają szersze możliwości konfiguracji pod konkretne potrzeby odbiorców.