Ukazał się czwarty numer tegorocznego periodyku miasta i gminy Radłów. W numerze sporo tekstów o przeszłości ziemi radłowskiej, sentymentalnych wspomnień, informacji o niezwykłych mieszkańcach gminy oraz wydarzeniach rangą daleko przekraczających granicę gminy.
Ukazał się noworoczny numer kwartalnika „Radło”, czasopisma miasta i gminy Radłów. To już 30. numer kwartalnika i mały jubileusz. - W bibliotekach zgromadzono siedem oprawionych roczników pisma, dokumentujących nasze wspólne, siedmioletnie doświadczenia. Mamy satysfakcję, że mogliśmy towarzyszyć historycznym zmianom w naszej małej ojczyźnie i o nich informować – mówi Zbigniew Marcinkowski, z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Radłowie. -Zbliżający się rok, będzie świadkiem wielu historyczno-rocznicowych wydarzeń w radłowskiej gminie. Obchodzić będziemy stulecie śmierci bł. Karoliny Kózki, wyniesionej na ołtarze przez Jana Pawła II w Tarnowie, w roku 1987. W 2014 roku czeka nas też upamiętnienie 75. rocznicy najtragiczniejszej i największej bitwy w Małopolsce – bitwy radłowskiej, stoczonej w 1939 roku, a także brawurowej Akcji III Most, wieńczącej rozpracowanie przez AK tajników niemieckiej rakiety V2.
W nadchodzącym roku planowany jest I Zjazd Radłowian - tych rozproszonych po Polsce i świecie. - Kwartalnik Informacyjny „Radło” nadal będzie towarzyszyć tym wszystkim wydarzeniom i w nich uczestniczyć, by rzetelnie informować naszych Czytelników o ich przebiegu i znaczeniu - nie tylko w lokalnym wymiarze. Jak zawsze, będziemy blisko ludzi i spraw ważnych dla naszych Czytelników, mieszkańców gminy i rodaków rozsianych po świecie – zapewnia Zbigniew Marcinkowski.
Obecny numer pisma dostępny jest w gminnej sieci bibliotek oraz stałych punktach sprzedaży. Jego cena jest wciąż niezmienna i wynosi sześć złotych.