Krótkofalowcy promują turniej

 Tarnowski Oddział Polskiego Związku Krótkofalowców wraz z Muzeum Okręgowym w Tarnowie promują Turniej Rycerski w Dębnie. Podczas ubiegłorocznego turnieju tarnowscy krótkofalowcy pracowali pod specjalnym znakiem krótkofalarskim na różnych pasmach, zarówno fonią jak i zapomnianym nieco, alfabetem Morse'a.

 

Tarnowski Oddział Polskiego Związku Krótkofalowców wraz z Muzeum Okręgowym w Tarnowie promują w eterze Turniej Rycerski w Dębnie. Obecnie rozpoczyna się dystrybucja kart QSL będących potwierdzeniem nawiązania amatorskiej łączności radiowej.

Wymiany kart dokonuje się pocztą lub za pomocą tzw. biur QSL, afiliowanych przy narodowych organizacjach krótkofalarskich. Karta QSL jest w środowisku krótkofalarskim uważana za oficjalne, mające charakter dokumentu, potwierdzenie przeprowadzonej łączności i często jest niezbędnym załącznikiem do wniosku o wydanie dyplomu krótkofalarskiego. Pomysł na wysyłanie kart pocztowych w celu potwierdzenia odbioru, a później także łączności, pojawił się po raz pierwszy jako potwierdzenie przeprowadzonej łączności już na początku XX wieku.

W 2013 roku, krótkofalowcy tarnowscy pojawili się w Muzeum także przy okazji majowych wydarzeń - Międzynarodowej Nocy Muzeów oraz Doby dla Kultury.

Zgodnie z przyjętym protokołem, krótkofalowcy przedstawiają się imieniem oraz posiadanym znakiem. Podczas ubiegłorocznego turnieju w Dębnie pracowali zatem: Jacek SP9RPW, Zbigniew SP9IEK, Janusz SP9LAS, Stanisław SQ9AOR, Janusz SP9JZT, Marek SP9VRY, wspomagani przez Rafała SQ9OL, Stanisława SQ9AOR, Stanisława SQ9OZF.

28.02.2014
Twój komentarz:
Ankieta
Jak oceniasz pierwsze miesiące pracy nowego samorządu Tarnowa?
| | | |