Pedicure - luksus czy konieczność?

Stopy - wszyscy wiemy jak ważną rolę odgrywają w życiu każdego z nas. Noszą nas w ciągu całodziennej bieganiny nie zawsze w zdrowym i wygodnym obuwiu.Jest to tak naturalne i nieodzowne, że często zapominamy, iż naszym stopom również należy się relaks i odpoczynek.

Zapewne wieczorem każda z nas pamięta o kremie do twarzy, balsamie do ciała, a kto pamięta o stopach?! Wystarczyłoby, abyśmy po całym dniu biegania, stania, w domowym zaciszu, przed telawizorem napełnili miskę z wodą z dodatkiem soli i zanurzuli w niej stopy.Pozwoli to im odpocząć, zrelaksować sie i zdezynfekować. Dla osób z problemami suchej, pękającej skóry proponuję oliwę z oliwek. Wystarczy ją podgrzac i moczyć w niej stopy 10 - 15 min. a następnie wetrzeć krem najlepiej z mocznikiem (do kupienia w aptekach) i założyć bawłniane skarpetki. Po paru takich zabiegach efekt gwarantowany. Kolejną bardzo wazną sprawą jest prawidłowe obcinanie paznokci, szczególnie przy paluchach. Starajmy się ocinać je na prosto , niezaokrąglac rogów, ponieważ może to doprowadzić do wrastania.

Wrastanie paznokci to dolegliwość bardzo nieprzyjemna i bolesna.Nigdy nie wolno czekać do momentu pojawienia się stanu zapalnego. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do gabinetu kosmetycznego gdzie wykwalifikowana pedicurzystka złagodzi problem. Po nacięciu paznokcia z boku, usunie wrzynający sie kawłek. Nie polecam ściągania paznokcia chirurgicznie, co często proponują lekarze. Efekt po zabiegu jest raczej marny, a odrastający paznokieć lubi wrastać ponownie. Zasada "wyprowadzenia" paznokci jest jedna - systematyczność i pielęgnacja w domu. Zaleca się stosowanie specjalnych płynów zmiękczających. Kawałek watki nasącza się takim płynem po czym umieszcza się tampon za pomocą patyczka pomiędzy paznokciem. a walem paznokciowym. Jedną z nowych metod leczenia tej dolegliwości są klamry.

Wyróznia się klamry metalowe i plastikowe. Te pierwsze są dość rzadko używane ze względu na brak odpowiednich kwalifikacji wśród kosmetyczek,są one po prostu zbyt trudne do założenia. Klamry plasikowe zakładamy w naszym gabinecie. W odpowiedni sposób nakleja się je na płytkę co powoduje delikatne wypychanie paznokcia do góry.Zabieg jest bezbolesny,a klamry prawie niewidoczne. Dobrym rozwiązaniem przy niewielkim wrastaniu i nieładnym kształcie płytki jest pokrycie paznokci, np. żelem. Daje to i komfort i wygode a przy okazji nie trzeba martwić się o lakier. Kosmetyczka pokrywa paznokcie żelem tworzac np. french. Klientka przychodzi tylko raz w miesiącu na uzupełnienie, poniważ żel na paznokciach u stóp trzyma się przeważnie bardzo dobrze.
Oczywiście wszelkie choroby stóp i paznokci zgłaszamy u lekarza.Bardzo ważny jest odpowiedni dobór kosmetyków i leków. Stopy w większości przebywają w warunkach ciepłych i wilgotnych, a takie uwielbiają grzyby dlatego istotne jest wyleczenie, a nie zaleczenie choroby.Obecnie w aptekach mamy pełny asortyment leków działających profilaktycznie, chronących przed grzybicą. Tak więc jeśli wybieramy się na wakacje, gdzie będziemy korzystać ze słońca i basenu, pomyślmy o takim zabezpieczeniu.Środki te nie szkodzą, nie uzależniają, a naprawdę pomagają. Wystarczy raz dziennie zaaplikować środek, aby ustrzec się przed np. utratą lub zniekształceniem paznokci spowodowanych przez chorobę.

Prawidłowo wykonany zabieg w gabinecie to przyjemność i relaks, ale także ulga i lekkość w chodzeniu. Po takim zabiegu pielęgnacja w domu jest dużo łatwiejsza i przyjemniejsza. W gabinecie używa sie odpowiednich
tarek, frezów i kosmetyków. Zwieńczeniem są ładnie pomalowane paznokcie.

16.05.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedzielę?
| | | |