Obchody rocznicy tragedii smoleńskiej

 Sygnatariusze Obywatelskiego Porozumienia Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości zapraszają na tarnowskie obchody czwartej rocznicy tragedii smoleńskiej. Uroczystości rozpoczną się 9 kwietnia spotkaniem w auli tarnowskiego starostwa, a następnego dnia odprawiona zostanie msza święta w kościele Bernardynów i odbędzie się przemarsz na Plac Ofiar Katynia.

 

9 i 10 kwietnia odbywać się będą w Tarnowie obchody czwartej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Organizatorami obchodów są Sygnatariusze Obywatelskiego Porozumienia Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości.

9 kwietnia w auli Starostwa Powiatowego  Tarnowie, przy ulicy Narutowicza 38, rozpocznie się o godzinie 17.00 „Wieczornica Smoleńska". W programie m.in. rozmowa z autorem książki wspomnieniowej  „Katyń II" Wacławem Prażuchem i innymi uczestnikami pielgrzymki sprzed czterech lat do Katynia, prezentacja multimedialna  oraz specjalny pokaz w wykonaniu grupy warsztatowej Teatru Nie Teraz, która zaprezentuje etiudę teatralną „Samolot”.

10 kwietnia o godzinie 18.00 odprawiona zostanie w kościele Bernardynów msza święta w intencji uczestników pielgrzymki do Katynia, którzy w zginęli w katastrofie polskiego rządowego samolotu w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku.

Po nabożeństwie zaplanowano przemarsz ulicami Bernardyńską, Targową i Wałową  pod Tablicę Smoleńską ufundowaną i zainstalowaną dwa lata temu na Placu Ofiar Katynia, obok Grobu Nieznanego Żołnierza. Pod tablicą  odczytany zostanie Apel Pamięci, złożone zostaną kwiaty, zapalone znicze i odmówione modlitwy.

09.04.2014
Twój komentarz:
Ankieta
Mija rok od wyborów samorządowych. Czy zauważyłeś zmiany w funkcjonowaniu Tarnowa i jak je oceniasz?
| | | |