Sprzedaż flag na ulicach Tarnowa

Przez dwa dni, 27 i 28 października w godzinach od 11.00 do 13.00 na placu Sobieskiego w Tarnowie sprzedawane będą flagi narodowe. Zespół Szkól Ogólnokształcących i technicznych im Jana Szczepanika od kilku lat przed świętami państwowymi sprzedaje flagi narodowe na ulicach miasta. Podobnie będzie i tym razem. Akcja wsparta została indywidualnymi wpłatami na zakup materiału przez radnych, prezydenta miasta, jego zastępców, a także mieszkańców Tarnowa. Dzięki temu flagę narodowa będzie można kupić za dwa złote.

W bieżącym roku święto 11 Listopada będzie miało wymiar szczególny. Wynika to z okrągłej – 90 rocznicy – odzyskania przez Polskę niepodległości po okresie zaborów. W Tarnowie wolność przyszła jeszcze wcześniej – już 31 października 1918 roku rano władze w mieście przejęły siły polskie. Dzień wcześniej Rada Miejska podjęła uchwałę, iż Tarnów oddaje się poleceniom rządu warszawskiego. Dlatego w Tarnowie obchody 90 rocznicy odzyskania niepodległości mieć będą wyjątkowo uroczysty charakter.
16.10.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |