Powstaną projekty Tarnowskich Gniazd Innowacji

 Rozpoczynają się prace projektowe nad Tarnowskimi Gniazdami Innowacyjnych Specjalizacji. Umowę w sprawie dofinansowania przygotowania projektu podpisali Roman Ciepiela, Stanisław Sorys, Henryk Słomka-Narożański oraz Sławomir Kolasiński. Koszt dokumentacji projektowej to ponad 1,6 mln zł. Dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie 926 tysięcy złotych.

 

25 czerwca podpisano w Tarnowie umowę o dofinansowanie prac projektowych nad Tarnowskimi Gniazdami Innowacyjnych Specjalizacji (TGIS).

Zgodnie z umową zostanie opracowana dokumentacja techniczna niezbędna do rozpoczęcia budowy budynku TGIS wraz z towarzyszącą infrastrukturą teleinformatyczną.

Koszt przygotowania dokumentacji projektowej to ponad 1,6 mln zł, a 926 tys. to dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Pozostała kwota wyasygnowana zostanie z budżetu miasta. Podpisy pod umową złożyli wicemarszałek Roman Ciepiela i Stanisław Sorys, członek zarządu województwa oraz Henryk Słomka-Narożański, zastępca prezydenta Tarnowa i Sławomir Kolasiński, skarbnik miasta.

- Zadanie polega na utworzeniu na obszarze subregionu tarnowskiego „sieci gniazd”, które umożliwią skoncentrowanie przedsięwzięć o podobnym charakterze, realizowanych przez m.in. przedsiębiorców, ośrodki szkoleniowe i naukowe. Dzięki temu możliwe będzie prowadzenie badań naukowych oraz promocja innowacyjności i nauki w Tarnowskim Obszarze Funkcjonalnym, obejmującym powiaty tarnowski, brzeski i dąbrowski oraz miasto Tarnów – mówi wicemarszałek Roman Ciepiela.

Realizacja inwestycji rozpocznie się w roku 2015. W nowej instytucji będą się rozwijać w szczególności takie dziedziny jak IT, automatyka czy przemysły kreatywne. - Naszym celem jest podniesienie konkurencyjności Tarnowa i jego najbliższego otoczenia oraz tworzenie miejsc pracy w obszarze nowoczesnych technologii. Dzieje się w tej kwestii coraz więcej – mówi Henryk Słomka-Narożański.

W ramach TGIS powstanie m.in. Centrum Usług Wspólnych, które ma zajmować się przechowywaniem i wymianą danych pomiędzy instytucjami samorządowymi w subregionie tarnowskim.

Wstępną deklarację współpracy w zakresie współpracy merytorycznej, organizacyjnej oraz finansowej projektu wyraziły powiaty tarnowski, dąbrowski i brzeski oraz 28 gmin województwa małopolskiego.

 

 

25.06.2014
Twój komentarz:
Ankieta
Mija rok od wyborów samorządowych. Czy zauważyłeś zmiany w funkcjonowaniu Tarnowa i jak je oceniasz?
| | | |