Studenci na tarnowskiej scenie

 Przez trzy czerwcowe wieczory tarnowską scenę teatralną opanują studenci najpopularniejszych polskich szkół teatralnych. Prezentacja ich spektakli dyplomowych odbędzie się w dniach od 27 do 29 czerwca w ramach projektu Tarnów stolicą komedii – Kampus.

 

Przez trzy dni, od 27 do 29 czerwca, trwać będzie w tarnowskim teatrze prezentacja spektakli przygotowanych przez studentów szkół teatralnych. To już druga edycja Festiwalu – Kampus, podczas którego na dużej scenie teatru odbędzie się przegląd spektakli studenckich komediowych z Łodzi, Warszawy i Krakowa.

- Festiwal Talia Kampus jest jedną z inicjatyw mających wyłonić finalistów wrześniowej Talii. Spektakle dyplomowe to jedna z pierwszych okazji dla młodych aktorów do prezentacji swoich umiejętności przed szeroką publicznością. To także moment sprawdzenia profesjonalnego przygotowanie studentów przed ich wyruszeniem w świat na różne ścieżki aktorskiej kariery - mówi Rafał Balawejder, dyrektor naczelny teatru. - Podczas Festiwalu nie zabraknie lokalnych akcentów, swoje spektakle przedstawią m.in. pochodzący z Radgoszczy Łukasz Fijał oraz tarnowianin Marcin Hycnar.

Dodatkowe informacje na temat festiwalu można uzyskać w Biurze Organizacji Widowni – tel. (14) 688 32 87, kom.: 784 976 026, e-mail: promocja@teatr.tarnow.pl.

Bilety na spektakle można zakupić w cenie 15 zł, bilety grupowe (cztery osoby i więcej) 10 zł, a karnet na trzy spektakle kosztuje 30 złotych.

- Na spektakle zapraszamy szczególnie tarnowskich studentów, z myślą o których została ustalona bardzo atrakcyjna cena biletów – zaprasza Krzysztof Bogusz, kierownik promocji tarnowskiego teatru.

 

Program:

27 czerwca, godzina 19.00

Georg Buchner „Leonce i Lena”

Gdyby tak można było stać się kimś innym, niż się jest. Choćby na chwilę – mówi książę Leonce. Książę chce być włóczęgą, włóczęga ministrem, król filozofem a guwernantka ukochaną błędnego rycerza. Biznesmen chce zostać artystą, artysta bogaczem, małżonek kawalerem, podróżnik pragnie bezpiecznego domu a stateczny ojciec rodziny marzy o niebezpiecznych przygodach.

Buchnerowi udało się napisać barwną komedię o wiecznym niezaspokojeniu. O tym, że trawa w ogrodzie sąsiada zawsze jest bardziej zielona.

Spektakl dyplomowy studentów Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi, w reżyserii Łukasza Fijała.

 

28 czerwca, godzina 19.00

David Hare „Tonacja Blue”

Sztuka brytyjskiego dramaturga i reżysera powstała na kanwie dramatu „Korowód" austriackiego pisarza przełomu XIX i XX w. Arthura Schnitzlera. Jej tematem jest współczesny obyczaj erotyczny, stosunki damsko-męskie w różnych konfiguracjach społecznych, często na styku odmiennych środowisk, mentalności i stylów życia.

Przedstawienie wyreżyserował Marcin Hycnar. Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego i Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie.

 

29 czerwca, godzina 19.00

Jean Genet „Murzyni”

Murzyni - ludzie na wskroś naturalni, pozbawieni wszelkiej Formy, igrają z Białymi - ludźmi nią przesiąkniętymi. Ku uciesze Białych odgrywają dla nich komedię. Co kryje się za tą farsą? Co jest celem Murzynów? Czy im się udaje ten cel osiągnąć? "Murzyni" Geneta oscylują wokół dwóch głównych mitów - fałszywych wyobrażeń białych o Murzynach i Murzynów o białych.

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Reżyseria Paweł Świątek.

Foto: Ewelina Konior-Słowińska

25.06.2014
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spogladasz na nowy rok?
| | | |