W Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Tarnowie w przyszłym roku ma powstać zakład produkujący wyroby garmażeryjne. List intencyjny w tej sprawie podpisali przedstawiciele firmy i Tarnowskiego Klastera Przemysłowego. Inwestycja może spowodować stworzenie około 40 nowych miejsc pracy.
List intencyjny w sprawie uruchomienia w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Tarnowie zakładu produkcyjnego wyrobów garmażeryjnych podpisali przedstawiciele Tarnowskiego Klastera Przemysłowego i firmy Kuchnia Brawaty Piotr Urbański, Tomasz Szeląg Sp. J.
Planowany termin realizacji inwestycji, której efektem może być utworzenia 30-40 miejsc pracy, to 2015 rok. - Zadeklarowaliśmy inwestorowi wszelkie wsparcie w uzyskaniu korzystnych warunków inwestycyjnych – mówi Rafał Działowski, prezes Tarnowskiego Klastera Przemysłowego.
Podpisanie listu intencyjnego to efekt prowadzonych od kilku tygodni rozmów w tej sprawie. - Nie bez znaczenia dla zainteresowania inwestora nasza ofertą było także zaangażowanie jednego z parlamentarzystów ziemi tarnowskiej, posła Roberta Wardzały, który był nie tylko inicjatorem tego przedsięwzięcia, ale także aktywnym uczestnikiem rozmów w tej sprawie - podkreśla prezes Działowski.
Inwestor zadeklarował nakłady inwestycyjne w wysokości około 1,5 mln zł, a całkowity koszt budowy zakładu w Tarnowie może sięgnąć kwoty około 3,5 mln zł. Zakład ma być wyposażony w najnowsze w tej branży technologie i maszyny. Tarnowski Klaster Przemysłowy S.A. zadeklarował i zagwarantował wszelkie wsparcie w uzyskaniu przez inwestora korzystnych warunków inwestycyjnych. - Spółka może liczyć na zwolnienia podatkowe, dofinansowanie z Powiatowego Urzędu Pracy do nowo utworzonych miejsc pracy, a także wszelką pomoc organizacyjno-prawną, zarówno w fazie dokumentacyjno-projektowej, jak i w fazie uruchomienia inwestycji – deklaruje prezes zarządu Tarnowskiego Klastera Przemysłowego.