Trwającemu w Tarnowie Ogólnopolskiemu Festiwalowi „Talia” towarzyszy, prezentowana w foyer teatru, wystawa fotografii „Reprodukcja, czyli dyrektorzy w 11 odsłonach, nie tylko komediowych”. 55 zdjęć przedstawia niektóre realizowane w Tarnowie przedstawienia, od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku.
W foyer tarnowskiego teatru oglądać można, towarzyszącą tegorocznej edycji festiwalu „Talia”, wystawę fotografii „Reprodukcja, czyli dyrektorzy w 11 odsłonach, nie tylko komediowych”. - To 11 „odsłon” artystycznej twórczości kolejnych dyrektorów i twórców zaproszonych przez nich do współpracy. Teatr pod ich rządami zmieniał się, wraz z czasami w których żyli – mówi Wioletta Ławniuk, koordynator pracy artystycznej a zarazem pomysłodawczyni wystawy. - Były spektakle lepsze i gorsze, bardziej lub mniej zapamiętane przez publiczność.
Ekspozycja obejmuje 55 fotosów z realizowanych w Tarnowie spektakli. Warto je obejrzeć choćby ze względu na autorów, scenografów i reżyserów, aktorów, którzy gościli w ciągu ostatniego półwiecza tarnowskim teatrze.
Najstarsze zdjęcie pochodzi z roku 1961, z czasów, gdy dyrektorem tarnowskiej sceny był Kazimierz Barnaś. W kolejności przedstawiają się później: Józef Morgała, Ryszard Smożewski, Barbara i Józef Zbiórgowie, Wiesław Hołdys, Jacek Andrucki i Jan Borek, Jerzy Sopoćko, Stanisław Świder, Wojciech Markiewicz, Edward Żentara oraz Ewelina Pietrowiak.
Na niektórych fotografiach oglądać można spektakle reżyserów, których inscenizacje zobaczymy podczas tegorocznej „Talii” - Mikołaja Grabowskiego – „Apetyt na czereśnie” z 1971 roku , Anny Augustynowicz „Brel” z 1990r., Jacka Głomba „Miasto” z roku 1992, czy debiut aktorski Marcina Hycnara w „Małym Księciu” w 1995 roku.