Na pierwsze w tym sezonie spotkanie w PracOFFni zaprasza 18 i 19 października Tarnowskie Centrum Kultury. Tym razem uczestnicy budować będą „meble z tektury”. Koszt udziału w zajęciach wynosi 50 złotych. Zapisy rozpoczynają się 6 października.
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na pierwsze w nowym sezonie warsztaty w ramach cyklu PracOFFnia. W trzeci weekend października, 18 i 19, obędą się po raz pierwszy w ramach PracOFFni warsztaty projektowania i tworzenia nietuzinkowych „mebli z tektury”.
Meble wykonywane będą z tektury falistej specjalną techniką. Są one lekkie, ale bardzo trwałe i niedrogie. Meble będzie można stworzyć według indywidualnego, niepowtarzalnego projektu.
Choć meble z kartonu uznawane są za nowość na rynku, to trzeba podkreślić, że sam surowiec w branży meblarskiej istnieje od dawna. Tekturę po raz pierwszy do świata designu wprowadził na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku amerykański architekt polskiego pochodzenia Frank Gehry, który do dzisiaj uznawany jest za ojca mebli z tektury. Z biegiem lat produkty z tektury, począwszy od mebli na zabawkach dla dzieci kończąc, stały się towarem chodliwym. Dzięki wykorzystywaniu „tekturowego” materiału powstają niezwykle lekkie, przyjazne środowisku meble o bajecznych kształtach.
Warsztaty w Tarnowskim Centrum Kultury przeznaczone są dla osób powyżej 16 roku życia, młodsi mogą wziąć w nich udział wraz opiekunami.
Podczas warsztatów uczestnicy poznają technikę konstruowania prostych mebli z tektury - sposób projektowania, przygotowywania kolejnych elementów i montażu. Meble z tektury falistej są w pełni funkcjonalnym wyposażeniem domu - małe mogą służyć jako schowek na biżuterię i inne drobiazgi, większe jako regał czy komoda.
Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały, a wykonane mebelki uczestnicy zabiorą ze sobą.
Warsztaty projektowania i tworzenia „mebli z tektury” odbędą się w dwóch grupach. Pierwsza pracować będzie 18 października od godziny 15.00 do 21.00, druga w niedzielę od godziny 10.00 do 16.00.
Koszt uczestnictwa w warsztatach to 50 złotych.
Zapisy rozpoczynają się 6 października od godziny 15.00. Liczy się kolejność zgłoszeń, a gwarantem miejsca jest wpłata. Liczba miejsc jest ograniczona.