Centrum Paderewskiego Tarnów-Kąśna Dolna i Zespół Szkół Muzycznych im. I.J. Paderewskiego w Tarnowie zapraszają 2 grudnia o godzinie 18.00 na koncert nauczycieli ZSM „Pedagodzy na estradzie”. Wstęp wolny.
Na koncert nauczycieli tarnowskiego Zespołu Szkół Muzycznych „Pedagodzy na estradzie” zapraszają Centrum Paderewskiego Tarnów-Kąśna Dolna oraz Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie.
Koncert odbędzie się w Sali Lustrzanej przy ulicy Wałowej w Tarnowie 2 grudnia o godzinie 18.00. Wstęp wolny.
Wykonawcy:
Olena Drażnycia – urodziła się 23 lutego 1982 roku we Lwowie. Pianistka, kameralistka, akompaniatorka, nauczycielka. Absolwentka Lwowskiej Akademii Muzycznej im. Mykoły Łysenki (w klasie fortepianu prof. Lidii Krych). Pracowała na stanowisku nauczyciela-akompaniatora w Wyższej Szkole Wojskowej we Lwowie
(2002-2007), Lwowskim Liceum Muzycznym (2005-2009) oraz Lwowskiej Akademii Muzycznej (2003-2009). Laureatka Ogólnoukraińskiego konkursu fortepianowego im. W. Barwińskiego (Lwów, 1996), dyplomantka Międzynarodowego konkursu fortepianowego im. S. Prokofjewa (Mariupol, 2000). Niejednokrotnie otrzymywała wyróżnienia dla akompaniatora na Ogólnoukraińskich i Międzynarodowych konkursach, oraz w Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA 2012 r. Od 2010 roku pracuje w ZSM im. I. J. Paderewskiego w Tarnowie.
Angelina Kierońska. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła pod kierunkiem mgr Urszuli Pikusy. Tarnowską Szkołę Muzyczną ukończyła w klasie mgr Zbigniewa Musiała otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec prof. Roberta Kabary. Finalistka IV Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu w 1998 roku. Rok później otrzymała Stypendium Grodzkie Fundacji im. H. J. Tarnowskiego i nagrodę
Prezydenta Miasta Tarnowa za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki. Brała również udział w XXI Ogólnopolskim Festiwalu „Tydzień Talentów” promującym młodych i uzdolnionych muzyków. Swoje umiejętności doskonaliła podczas kursów mistrzowskich solowych i kameralnych pod kierunkiem znakomitych profesorów – Teresy Głąbównej, Iwony Wojciechowskiej, Tadeusza Gadziny, Dominika Połońskiego oraz Danwen Yiang. Rozwija swoje zainteresowania uczestnicząc w wielu projektach artystycznych, nagraniach płyt, koncertach oraz przedsięwzięciach muzyczno-teatralnych. Regularnie współpracuje z orkiestrami m.in. Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Corda Cracovia, Filharmonia Rzeszowska, koncertując w Polsce i za granicą. Od 2005 roku realizuje się artystycznie jako członkini Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej oraz prymariusz Żeńskiego Kwartetu Smyczkowego Con Affetto, aktywnie uczestnicząc w życiu kulturalnym Tarnowa. W lipcu 2010 roku została członkiem „Orchestra of Live”- założonej przez Nigela Kennedy'ego. Od września 2008 roku realizuje się również w pracy pedagogicznej jako nauczyciel gry na skrzypcach w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie.
Paweł Kusion. Rocznik 1990. W 2009 roku ukończył Zespół Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Tarnowie w klasie mgra Wiesława Kusiona (dyplom z wyróżnieniem). W 2009 roku rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Kiejstuta i Grażyny Bacewiczów w Łodzi, uzyskując dyplom z wyróżnieniem (2014) w zakresie gry na akordeonie w klasie prof. Zbigniewa Ignaczewskiego. Swoje umiejętności doskonalił w licznych kursach muzycznych. Jest laureatem wielu konkursów
akordeonowych zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. W swoim
dorobku artystycznym posiada szereg koncertów w kraju i zagranicą. W 2013 roku za szczególne osiągnięcia artystyczne otrzymał Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Stypendium Jego Magnificencji Rektora Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.
Tomasz Ożóg. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie oboju prof. Jerzego Kotyczki. Nawiązał współpracę z wieloma orkiestrami m.in. Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, Operą Polską we Wrocławiu, Mielecką Orkiestrą Kameralną. Regularnie współpracuje z Orkiestrą Akademii
Beethovenowskiej w Krakowie. Obecnie jest nauczycielem oboju w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie, prowadzi również klasę oboju w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Dębicy i Szkole Muzycznej I i II stopnia w Mielcu.
Ewelina Panocha. Ukończyła tarnowską Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu mgr Jarosława Iwaneczki. Edukację muzyczną kontynuowała pod kierunkiem prof. Ewy Bukojemskiej w Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2004 roku. Następnie podjęła pracę jako nauczyciel i akompaniator w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie. Angażuje się w wiele koncertów uczniów klas skrzypiec, a z absolwentami podejmuje rozmaite inicjatywy propagujące literaturę skrzypcową.
Małgorzata Podstawska. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fortepianu prof. Mariusza Sielskiego. Rozwijała swoje umiejętności wykonawcze w Staatliche Hochschule für Musik w Stuttgarcie oraz na studiach podyplomowych w Katowicach pod kierunkiem prof. Wojciecha Świtały. Edukację muzyczną zwieńczyła ukończeniem studiów doktoranckich w Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie pracuje w ZSM w Tarnowie. Specjalizuje się w interpretacji muzyki J. Brahmsa i R. Schumanna. Rozwijała swoje umiejętności wykonawcze na wielu kursach mistrzowskich. Uczestniczyła w Europejskim Programie Pianistycznym: „Fortepian odbiciem kultury europejskiej” oraz programie stypendialnym „Yehudi Menuhin Live Music Now”. Do najważniejszych dokonań
koncertowych należą m.in.: występy z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonicznej Schwäbisch Gmünd, Akademicką Orkiestrą Kameralną w Krakowie, liczne recitale solowe i kameralne w kraju i za granicą.
Karolina Tomasik. Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie altówki prof. Janusza Pisarskiego. Uczestniczyła w kursach orkiestrowych i kameralnych w Bayreuth, Rzymie i Saint-Etienne. Od 2005 roku zajmuje się edukacją dzieci i młodzieży oraz muzykowaniem w orkiestrach i zespołach kameralnych.
Sebastian Tomasik. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie klarnetu dr hab. Janusza Antonika. Przez lata muzykował poza granicami naszego kraju. Obecnie zajmuje się edukowaniem dzieci i młodzieży oraz muzyką kameralną.
Zespół „Brasilerinha” - historia zespołu zaczęła się od szalonego pomysłu zaadoptowania brazylijskich tematów na klasyczne instrumenty. Pasja i radość wspólnego grania połączyła muzyków różnych pokoleń dowodząc tym samym, że muzyka jest sztuką ponad wszelkimi podziałami. W skład zespołu wchodzą: Piotr Stanowski - flet, Kazimierz Król - klarnet, Bogdan Kołodziejczyk – wiolonczela,
Monika Zębaty – gitara, Łukasz Chmiel – gitara, Krzysztof Krawczyk – kontrabas, Sylwester Malinowski – instrumenty perkusyjne.
Program koncertu:
Robert Schumann - Sonata d-moll op. 121 na skrzypce i fortepian - cz. 3, 4
Angelina Kierońska – skrzypce, Małgorzata Podstawska – fortepian
Max Bruch – Koncert podwójny a-moll op. 88 na altówkę i klarnet – cz. 1, 2
Karolina Tomasik – altówka, Sebastian Tomasik – klarnet, Olena Drażnycia - fortepian
Jean Francaix - Nokturn i scherzo
Olivier Messiaen - Première communion de la Vierge
Dymitr Sostakowicz - Preludium I fuga a-moll
Ewelina Panocha – fortepian
***
Anatoli Kusjakow - Sonata nr 1 - cz 3, 4
Paweł Kusion - akordeon
Paul Hindemith - Sonata na obój i fortepian
Tomasz Ożóg – obój, Olena Drażnycia – fortepian
Lenine - O Silêntio das Estrelas
Jacob do Bandolim - Doce de côco
Pixinguinha - Um a zero
Antonio Carlos Jobim - Chega de saudade
Waldir de Azevedo - Brasileirinho
Zespół „Brasilerinha” w składzie: Piotr Stanowski – flet, Kazimierz Król – klarnet, Bogdan Kołodziejczyk – wiolonczela, Monika Zębaty – gitara, Łukasz Chmiel – gitara, Krzysztof Krawczyk – kontrabas, Sylwester Malinowski - perkusja