Nowi zastępcy i pełnomocnicy w Urzędzie Miasta Tarnowa

 Troje zastępców prezydenta i czworo pełnomocników stanowić będzie grupę najbliższych współpracowników prezydenta Romana Ciepieli. Wszystkie te osoby mają za sobą wieloletnie doświadczenie samorządowe.

 

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela 18 grudnia przedstawił trzy osoby, które będą jego zastępcami. Są to Henryk Słomka-Narożański (zastępca prezydenta ds. geodezji, urbanistyki i architektury), Piotr Augustyński (zastępca prezydenta ds. rozwoju przedsiębiorczości) i Dorota Krakowska (zastępca prezydenta ds. polityki społecznej).

Roman Ciepiela powołał także czworo pełnomocników, którymi zostali Krystyna Latała (pełnomocnik prezydenta ds. kultury), Jadwiga  Stankiewicz (do spraw komunalnych), Bogumiła Porębska (do spraw edukacji) oraz Wiesław Rajski (do spraw inteligentnych specjalizacji).

Każdy z siedmiorga najbliższych współpracowników prezydenta Tarnowa ma za sobą wieloletnie doświadczenie pracy w samorządzie lokalnym.

Piotr Augustyński jest ekonomistą, absolwentem Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Odbył studia podyplomowe w zakresie „Rachunkowość i finanse” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Uzyskał także kwalifikacje pedagogiczne w zakresie nauczania teoretycznych przedmiotów zawodowych. Od 2006 roku zaangażowany jest w pracę z młodzieżą w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie, a od 2008 roku zastępcą dyrektora CKiW OHP. Był radnym Rady Miejskiej w Tarnowie w latach 2010-2014. Posiada uprawnienia do zasiadania radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Pracuje także jako przedsiębiorca. Zajmuje się projektowaniem systemów automatyki, audytem i projektowaniem systemów bezpieczeństwa w przemyśle.

Henryk Słomka-Narożański jest geodetą, absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej oraz samorządowcem o bardzo bogatym doświadczeniu zawodowym. W latach 1990 - 1994 był Wiceprezydentem Miasta Tarnowa. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia - Koło w Tarnowie. Zasiadał w Radzie Miejskiej w Tarnowie w latach 1998 - 2002 i 2002 - 2006. Jest także biegłym sądowym i arbitrem Urzędu Zamówień Publicznych.

Od 2006 roku pracuje jako zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa. Od września 2013 roku przejął zadania i kompetencje prezydenta.

Dorota Krakowska jest specjalistką w dziedzinie pomocy i polityki społecznej.  Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego i Akademii Świętokrzyskiej. Posiada pierwszy stopień specjalizacji z zakresu pracy socjalnej. Przez blisko 20 lat związana z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej. Od 2006 do 2012 roku była dyrektorem Domu Dziecka nr 2 w Tarnowie, odpowiedzialna za reorganizację i przekształcenie placówki. Od 2012 roku jest dyrektorem MOPS w Tarnowie.

Krystyna Latała jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Tam też ukończyła Podyplomowe Studium Upowszechniania Kultury. Przez wiele lat byłą nauczycielką w I LO w Tarnowie. Była współzałożycielką Radia MAKS, pierwszej w regionie komercyjnej stacji radiowej. Działa w gremiach związanych ze środowiskiem kultury. Uhonorowana tytułem Mecenas Kultury Tarnowa i (dwukrotnie) statuetką Uskrzydlony.

Z samorządem związana jest od 2011 roku jako zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa odpowiedzialna za sprawy tarnowskiej edukacji, kultury i sportu.

Jadwiga  Stankiewicz jest pracownikiem samorządowym, inżynier budownictwa z pełnymi uprawnieniami zawodowymi.

W latach 1995 - 2003 odpowiedzialna za sprawy gospodarki komunalnej w urzędzie Miasta Tarnowa. Sprawowała nadzór nad jednostkami i spółkami związanymi z gospodarką komunalną. W latach 2007 - 2014 była dyrektorem Wydziału Architektury i Inwestycji w Starostwie Powiatowym w Bochni.

Wiesław Rajski to samorządowiec, menadżer, programista obrabiarek numerycznych z bogatym doświadczeniem biznesowym za granicą. Jest absolwentem Edmonton College (Kanada). W 1998 roku został Wójtem Gminy Wierzchosławice i był nim nieprzerwanie przez cztery kadencje. Jest pomysłodawcą i realizatorem pierwszej w Polsce elektrowni słonecznej.

Bogumiła Porębska jest absolwentką Politechniki Krakowskiej, inżynierem inżynierii sanitarnej, audytorem energetycznym, wiele lat pracowała jako nauczycielka przedmiotów zawodowych. Z samorządem Tarnowa związana od 2007 roku. Jest odpowiedzialna za pion edukacyjny w mieście oraz nadzór nad placówkami oświatowymi.

18.12.2014
Twój komentarz:
Ankieta
Mija rok od wyborów samorządowych. Czy zauważyłeś zmiany w funkcjonowaniu Tarnowa i jak je oceniasz?
| | | |