Centrum Sztuki Mościce zaprasza 11 stycznia o godzinie 19.00 na koncert noworoczny z udziałem solistów Opery Krakowskiej i Orkiestry Symfonicznej Centrum Sztuki Mościce pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka. Bilety kosztują 50 złotych (normalny) i 40 (ulgowy).
11 stycznia o godzinie 19.00 na scenie Centrum Sztuki Mościce rozpocznie się Gala Straussowska – koncert noworoczny z udziałem solistów Opery Krakowskiej: Katarzyny Oleś-Blachy oraz Tomasza Kuka. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Centrum Sztuki Mościce pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.
W programie koncertu znajdą się m.in. arie i duety z „Barona cygańskiego", „Zemsty nietoperza", „Wiedeńskiej krwi", „Nocy w Wenecji" oraz polki, czardasze i marsze. Bilety na koncert kosztują 40 (ulgowy) i 50 (normalny) złotych. Sprzedaż prowadzi kasa Centrum Sztuki Mościce (tel.: 14 633 46 04).
Katarzyna Oleś-Blacha - sopran koloraturowy. W 2001 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno - Aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie. Od października 2001 r. pracuje jako asystent, a od 2008 roku jako adiunkt przy Katedrze Wokalistyki AM w Krakowie. Jest solistką Opery Krakowskiej, gdzie debiutowała w 2001 r. partią Królowej Nocy w „Czarodziejskim flecie" Mozarta. Artystka ma w swoim dorobku ponad 30 pierwszoplanowych ról operowych i operetkowych, które prezentowała w 50 różnych realizacjach premierowych, festiwalowych oraz repertuarowych wielu teatrów operowych w Polsce i zagranicą.
Z zespołami Opery Nova w Bydgoszczy, Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Teatru Muzycznego w Lublinie, Opery Krakowskiej, Opery na Zamku w Szczecinie odbyła kilka tournée po Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii i Norwegii. Jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych konkursów i festiwali. W sezonie 1999/2000 była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. W 2000 roku otrzymała Nagrodę Twórczą Miasta Krakowa. W 2012 roku uhonorowana Teatralną Nagrodą Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepsza śpiewaczka". W lipcu tego roku została laureatką nagrody „Ars Quaerendi" za wybitne działania na rzecz promocji kultury.
Tomasz Kuk - tenor. Dla studiów wokalnych porzucił naukę na wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej. Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie prof. Wojciecha Jana Śmietany ukończył z wyróżnieniem.
Swoje umiejętności wokalne doskonalił później na kursach wokalnych. Jest laureatem krajowych i zagranicznych konkursów wokalnych, ma na swym koncie wiele prestiżowych koncertów oratoryjnych i estradowych. Na stałe związany jest z Operą Krakowską. Współpracuje Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Nova w Bydgoszczy, a także Operą Narodową Teatru Wielkiego w Warszawie. Często występuje gościnnie na zagranicznych scenach operowych, m.in w Japonii, Anglii, Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Czechach.
Orkiestra Symfoniczna Centrum Sztuki Mościce skupia grono najlepszych polskich
muzyków - solistów, kameralistów, filharmoników i koncertmistrzów różnych orkiestr. Jej działalność została zainaugurowana utworem Joaquina Rodrigo „Concierto de Aranjuez" pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego, podczas Festiwalu Muzyczne Tarasy, w czerwcu 2011 roku. W „Gali Straussowskiej" wystąpią muzycy z orkiestr Filharmonii Krakowskiej, Podkarpackiej, Świętokrzyskiej, Orkiestry Akademii Beethovenowskiej oraz Capelli Cracoviensis. Wraz z doświadczonymi muzykami pracują młodzi adepci sztuki wiolinistycznej, wyróżniający się studenci Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie.
Tomasz Tokarczyk – dyrygent, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Był dyrygentem Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej (1999/2000), kierownikiem muzycznym i dyrygentem Opery w Szczecinie (2002/04). W 2004 r. związał się z Operą Krakowską, gdzie obecnie jest kierownikiem muzycznym. Współpracuje z orkiestrami symfonicznymi większości polskich filharmonii, Warszawską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Teatrami Wielkimi w Poznaniu i w Łodzi. W 2011 roku zadebiutował w Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz Operze Narodowej w Bratysławie. Dla Festiwalu Operowego w Wexford (Irlandia) przygotował „Marię” Romana Statkowskiego - pierwsze poza Polską wykonanie opery (2011). W obecnym sezonie został gościnnym dyrygentem Teatru Opery i Baletu w Czelabińsku (Rosja). W swoim dorobku ma nagrania telewizyjne oraz nagrania muzyki filmowej i teatralnej.