Fundacja Integracji Społecznej Prom z Wrocławia oraz Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zapraszają 30 stycznia o godzinie 16.00 na wernisaż „ROMARISING - bohaterowie kampanii społecznej Jedni z wielu w obiektywie Chada Evansa Wayatta”. Wystawa jest częścią kampanii społecznej „Jedni z wielu”. Prace będą eksponowane w tarnowskim teatrze do 18 lutego. Wstęp wolny.
Na ulicach Tarnowa najpierw pojawiły się billboardy z wizerunkiem Krzysztofa Gila - doktoranta krakowskiej ASP, teraz z wizerunkiem Ewy Krawczyk - nauczycielki z Nowego Targu. Te postaci, to bohaterowie kampanii społecznej „Jedni z wielu", która jest obecnie realizowana na terenie trzech województw: opolskiego, śląskiego i małopolskiego.
30 stycznia o godzinie 16.00 w tarnowskim teatrze otwarta zostanie wystawa „ROMARISING - bohaterowie kampanii społecznej Jedni z wielu w obiektywie Chada Evansa Wayatta”. W ramach wernisażu organizatorzy - Fundacja Integracji Społecznej Prom z Wrocławia oraz Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie – przewidzieli krótki występ artystyczny, każdy uczestnik otrzyma także materiały dotyczące projektu.
Autor, Chad Evans Wyatt, wykonał prawie siedem tysięcy zdjęć, z których wybrał 60 najlepszych. Obrazy te, połączone z 20 pracami wykonanymi w 2010 roku, składają się na pełną polską edycję ROMARISING. Pokazuje ona Romów, którzy osiągnęli sukces społeczny i zawodowy, żyją i pracują obok nas w pełni akceptowani przez społeczeństwo. Są to artyści, muzycy, malarze, rzeźbiarze, urzędnicy i nauczyciele, a także pracownicy naukowi uczelni, pielęgniarka, górnik, czy przedsiębiorcy. -To fantastyczne móc widzieć grupę etniczną, która kultywuje swoją tradycję i tożsamość, a jednocześnie tworzy dla siebie przestrzeń we współczesnym społeczeństwie. Romowie różnią się od Polaków, to zrozumiałe. Jednak wciąż pozostają Polakami. Dorastali poznając świat na dwa odmienne, uzupełniające się sposoby. Osobiście widzę polskie społeczeństwo jako wspaniałą mieszankę różnych grup, spośród których wszystkie miały swój wkład w polską historię. I mam nadzieję, że dla nich wszystkich jest miejsce w historii, którą wspólnie budują – mówi o swojej pracy autor.
Wstęp na wernisaż i wystawę jest wolny. Prace można oglądać w tarnowskim teatrze do 18 lutego.