Tarnowski teatr zaprasza 20 marca do oglądania zaćmienia słońca na teatralnych schodach przy ulicy Mickiewicza. Na widzów czeka 20 zaproszeń na spektakle oraz mała teatralna niespodzianka.
20 marca, na krótko przed rozpoczęciem wiosny obserwować będzie można zaćmienie Słońca. Zjawisko to stało się okazja do promocji tarnowskiego teatru. - Doskonałym miejscem do obserwacji zaćmienia będą schody przed teatrem - zachęca Rafał Balawejder, dyrektor naczelny Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie. - Możemy liczyć również na drobny akcent teatralny - scenę pojedynku Księżyca i Słońca przedstawi młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Szczepanika. Na scenie Solskiego możemy ich spotkać, gdy statystują w spektaklu „Skąpiec".
Aktualne prognozy wskazują, że będą dobre warunki do obserwacji. - Zapraszamy do obserwacji w okresie największego przysłonięcia tarczy słonecznej, od godziny 10.30 godz. 11.15. Dla osób które skorzystają z naszej propozycji czeka 20 zaproszeń do naszego teatru – zaprasza Krzysztof Bogusz z Biura Promocji i Organizacji Widowni Teatru Solskiego.