Tarnów przyjazny młodym
Dwuletnia kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie zbliża się powoli ku końcowi, co skłania jej członków do dokonywania podsumowań. Młodzi rajcy uznali, że Tarnów jest miastem otwartym na młodzież i jej problemy. Młodzieżowa Rada Miejska w Tarnowie jest jedna z trzech działających na terenie subregionu i sam ten fakt świadczy o przychylności lokalnego samorządu dla spraw młodych mieszkańców.
W ostatnim czasie, za sprawą Młodzieżowej Rady Miejskiej, mówi się w Tarnowie dużo na temat młodzieżowej samorządności. Młodzi radni zorganizowali cykl eventów mających promować aktywne uczestnictwo młodzieży i postawy obywatelskie. Ich ukoronowaniem będzie I Ogólnopolskie Forum Młodych Samorządowców, które odbędzie się w Tarnowie w dniach 21 - 24 września. Na jego realizację Młodzieżowa Rada Miejska otrzymała 28 tysięcy euro z programu „Młodzież w Działaniu".
W subregionie tarnowskim funkcjonują trzy młodzieżowe rady - miejska w Tarnowie, Gminy Tarnów oraz Gminy Tuchów. -
Czy uważamy że Tarnów jest miastem otwartym na młodzież? Tak, jeśli jakieś miasto w Małopolsce zasługuje na takie miano to na pewno jest nim właśnie Tarnów – twierdzi
Dawid Solak, rzecznik prasowy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie. -
Już sam fakt powołania młodzieżowej rady jest wielkim sukcesem. Młodzi ludzie w Kielcach od prawie trzech lat bezskutecznie walczą o utworzenie swojego przedstawicielstwa. Wspieranie właśnie takich przedsięwzięć jest wyznacznikiem otwartości na młodzież. Młodzieżowa Rada Miejska ma za sobą prawie całą kadencję, i żadna z podejmowanych przez nas inicjatyw nie spotkała się z obojętnością. Tarnów miastem otwartym na młodzież i jest to naszym niewątpliwym atutem.
Opiekę nad działalnością Młodzieżowej Rady Miejskiej sprawuje tarnowski Pałac Młodzieży. -
Pałac nie tylko sprawuje opiekę nad MRM, ale i wspiera nas na każdym kroku - mówi Dawid Solak. -
Istnienie takiej instytucji jest kolejnym wyznacznikiem otwartości na młodzież.
18.06.2009