MPEC Tarnów rozpoczęło ostatni etap realizacji projektu modernizacji systemu ciepłowniczego w Tarnowie, współfinansowanego z Unii Europejskiej ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Po zakończeniu realizacji projektu, które planowane jest na ostatni kwartał bieżącego roku, system ciepłowniczy w Tarnowie zostanie kompleksowo zmodernizowany i będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce.
MPEC Tarnów rozpoczęło kolejny, ostatni już etap realizacji projektu modernizacji systemu ciepłowniczego w Tarnowie. Działania Spółki ukierunkowane są na poprawę efektywności energetycznej miejskiej sieci ciepłowniczej oraz zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego dostaw ciepła dla tarnowian.
W bieżącym roku zmodernizowana zostanie magistrala zachodnia Tarnowa, od ul. Spokojnej do Brandstaettera, zlikwidowane zostaną wymiennikownie grupowe przy m.in. ul. Wiejskiej, Wieniawskiego, Siennej, Szpitalnej, Rogoyskiego, Polnej i Powstańców Warszawy, a w ich miejsce powstaną 163 nowoczesne węzły cieplne.
Projekt realizowany jest przez MPEC Tarnów od 2010 roku. Dotychczas zmodernizowano już m.in. magistralę wschodnią Tarnowa, węzły i sieci ciepłownicze na osiedlu w Tarnowie – Mościcach oraz sieci ciepłownicze na Osiedlu Zielonym i Osiedlu Legionów H. Dąbrowskiego.
Łącznie w ramach projektu MPEC Tarnów zmodernizuje 17,6 km sieci oraz 272 węzły cieplne, a metropolitalna sieć światłowodowa Tarnowa wydłuży się o 37,4 km. Całkowita wartość projektu to prawie 55 milionów złotych, a kwota współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko wynosi blisko 31 milionów złotych.