Kilka tysięcy osób – głównie studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej – odwiedziło targi pracy, organizowane po raz pierwszy na terenie największej tarnowskiej uczelni. Oferty pracy dla programistów, konstruktorów mechaników i konstruktorów elektroników zaprezentowały Zakłady Mechaniczne Tarnów.
W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie po raz pierwszy odbyły się targi pracy. Informacje na temat możliwości zatrudnienia w Zakładach Mechanicznych Tarnów można było uzyskać na stoisku przedsiębiorstwa. Ponadto dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego spółki Tomasz Kieć przedstawił prezentację pt. „Ambitne projekty ambitnych ludzi”, pokazującą możliwości kariery w jednym z największych tarnowskich przedsiębiorstw.
- Mamy wysokie wymagania, ponieważ jako lider przemysłu obronnego proponujemy pracę w ambitnym zespole, realizującym ciekawe przedsięwzięcia. Ostatnio z piętnastu osób, starających się o zatrudnienie wybraliśmy cztery, które zaczynają właśnie z nami pracować. Wciąż szanse na zatrudnienie mają programiści, konstruktorzy mechanicy czy konstruktorzy elektronicy – wylicza Tomasz Kieć.
Osoby, które chcą pracować jako konstruktorzy elektronicy powinny mieć wyższe kierunkowe wykształcenie i znać zagadnienia, dotyczące analogowych oraz cyfrowych układów elektronicznych, projektowania obwodów PCB oraz związane z montażem i uruchamianiem urządzeń prototypowych. Przydatne będą umiejętności programowania mikrokontrolerów oraz środowiska Qt, a także czytania i tworzenia schematów. Ponadto ważne są też zdolności manualne, potrzebne do montażu urządzeń prototypowych. Nie bez znaczenia jest też umiejętność pracy w zespole i znajomość języka angielskiego, niezbędna dla czytania dokumentacji technicznej.
O zatrudnienie w Zakładach Mechanicznych mogą się starać także technolodzy, technolodzy programiści i specjaliści do spraw zaopatrzenia. Szansę na pracę mają też operatorzy obrabiarek sterowanych numerycznie CNC oraz dobrzy frezerzy, tokarze, ślusarze i spawacze.