Zmiany w zasadach parkowania, przyjęte przez Radę Miejską w Tarnowie w kwietniu, 1 czerwca weszły w życie. Zmiany dotyczą przede wszystkim darmowego parkowania w soboty i krótszy okres płatnego parkowania w dni powszednie. Równocześnie jednak strefa płatnego parkowania została poszerzona o nowe ulice.
1 czerwca w Tarnowie weszły w życie zmiany w zasadach parkowania, które, na wniosek prezydenta Romana Ciepieli, zostały wprowadzone przez radnych podczas kwietniowej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie. Zmiany dotyczą przede wszystkim darmowego parkowania w soboty i krótszego okresu płatnego parkowania w dni powszednie. - Trzeba rozwiązać problem pustej starówki. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest brak miejsc parkingowych dla osób, które mogłyby zrobić zakupy czy skorzystać z usług. Długo rozmawialiśmy z przedsiębiorcami, analizując obecne problemy i szukaliśmy dróg wyjścia. Jednym z postulatów były zmiany w strefie płatnego parkowania - mówi prezydent Ciepiela.
Zmiany obejmują likwidację płatności za parkingi w soboty i skrócenie okresu płatnego parkowania w dni powszednie. Dotychczas za parkingi w strefie kierowcy płacili od 8.00 do 18.00. Po zmianach parkowanie w Tarnowie jest płatne od 9:00 do 16:00. Ponadto pierwsza, bezpłatna godzina parkowania została ustanowiona przed Zespołem Przychodni Specjalistycznych i na ul. Szpitalnej (do ul. Mickiewicza) oraz na wewnętrznym parkingu miejskiego szpitala.
Strefa płatnego parkowania została także powiększona o ulicę Dworcową i Kościuszki. Osoby załatwiające sprawy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych mogą, podobnie jak klienci magistratu, parkować za darmo przez pierwszą godzinę.
Zgodnie z nowymi zasadami na ul. Krakowskiej, Brodzińskiego, Goldhammera i Wekslarskiej oraz na placach Rybnym, Kościuszki, Bohaterów Getta i Bema nie można wykupić już abonamentu pracowniczego - typu „B”. Obniżono także cenę abonamentu typu „Z” - wjazd z zaopatrzeniem na Rynek i ul. Wałową jest możliwy teraz nie za 220 zł, a za 90. Zmiany zaszły także dla mieszkańców. Po wykupieniu specjalnego abonamentu mogą oni parkować nie tylko na ulicy przy której mieszkają, ale także na dwóch sąsiadujących z nią.