Film dokumentalny o Tarnowie

Przez trzy dni – od środy do piątku realizowane są w Tarnowie zdjęcia do filmu dokumentalnego poświęconego miastu. Najważniejsze prezentowane w filmie fakty z historii miasta dotyczyć będą wydarzeń z października 1918 roku i okoliczności wyzwolenia miasta spod władzy zaborców. Film przygotowywany jest przez redakcję Programu 2 TVP, a wyemitowany ma zostać w listopadzie.

W Tarnowie trwają zdjęcia do półgodzinnego filmu dokumentalnego poświęconego miastu, realizowanego przez redakcję Programu 2 TVP. Głównym tematem filmu będą wydarzenia z roku 1918 i okoliczności wyzwolenia miasta spod władzy zaborców. Tarnowscy historycy przedstawią również przebieg działań wojennych w regionie tarnowskim w latach 1914 – 1915, a także najważniejsze wydarzenia z okresu II Rzeczypospolitej.
Film będzie również opowieścią o związanych z Tarnowem i regionem ludziach, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości w roku 1918 – m.in. Wincentym Witosie, Ignacym Paderewskim i Tadeuszu Tertilu, ówczesnym burmistrzu Tarnowa, a także pośle na Sejm Krajowy Galicji, do Rady Państwa w Wiedniu oraz członkowi prezydium Polskiej Komisji Likwidacyjnej.


23.10.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |