Dziesięciolecie działalności obchodzi w tym roku Stowarzyszenie Ich Lepsze Jutro. Funkcjonująca w Tarnowie organizacja pomaga dzieciom z niepełną sprawnością oraz ich rodzicom. Obecnie Stowarzyszenie przygotowuje się do rozpoczęcia nowych form działalności – od 1 września otwarta zostanie Niepubliczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna i punkt przedszkolny.
Od dekady działa w Tarnowie Stowarzyszenie Ich Lepsze Jutro. Organizacja pomaga dzieciom z niepełną sprawnością i ich rodzicom, współpracuje z samorządem, podejmuje zadania zlecone przez miasto, organizuje wydarzenia integracyjne, a na koncerty dobroczynne Stowarzyszenia chętnie przyjeżdżają gwiazdy estrady z całej Polski. Jubileusz dziesięciolecia działalności zbiega się z rozszerzeniem działalności.
Siedziba Stowarzyszenia mieści się przy ulicy Jana Kochanowskiego 30 w Tarnowie. To tam znajdują się wszystkie placówki oraz specjalistyczne gabinety, biuro i zaplecze administracyjne. Organizacja prowadzi Aktywną Świetlicę Terapeutyczną, Gabinet Integracji Sensorycznej, Pracownię EEG Biofeedback.
W ciągu minionej dekady Stowarzyszenie współpracowało z samorządem Tarnowa przy tworzeniu projektów na rzecz dzieci. Dochód z jednego z listopadowych rautów niepodległościowych został przeznaczony na utworzenie Gabinetu Integracji Sensorycznej. Od dwóch lat organizacja realizuje zadania zlecone przez miasto polegające na rehabilitacji dzieci z wadą słuchu lub zaburzeniami sensorycznymi oraz na terapii dzieci z zespołem Downa z terenu Tarnowa.
Stowarzyszenie zabiera swoich podopiecznych do tarnowskiego teatru, na wycieczki, przygotowuje festyny w parku. W tym roku ukazał się „Kalendarz bez barier”, przy którym społecznie pracowali tarnowscy fotograficy, fryzjerzy i styliści. W rolę modeli i modelek wcieliły się mamy podopiecznych ze swoimi dziećmi, ich rodzeństwo i sprawni rówieśnicy.
Pieniądze na działalność Ich Lepsze Jutro pozyskuje głównie od podatników, którzy co roku przekazują właśnie tej organizacji jeden procent podatku. Wolontariuszy stowarzyszenia można spotkać z puszkami w tarnowskich sklepach. Co roku odbywają się koncerty dobroczynne – w ciągu 10 lat w ten sposób stowarzyszeniu pomogli: Pectus, Monika Kuszyńska, Marcin Daniec, Mieczysław Szcześniak, Jerzy Trela, Ernest Bryll. Również tarnowscy muzycy Piotr Kita i Paweł Mazur, zespół MONK oraz Chór Gos.pl występują cyklicznie na rzecz małych podopiecznych.
1 września Stowarzyszenia uruchomi Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, w której będzie realizowane m.in. wczesne wspomaganie rozwoju dziecka oraz ocena gotowości szkolnej sześciolatków. Jeszcze w tym roku organizacja planuje zarejestrować punkt przedszkolny, który będzie świadczył opiekę dla dzieci z autyzmem. Obecnie trwa adaptacja pomieszczeń, przygotowanie sal, łazienek, kompletowanie wyposażenia. W programie zajęć przedszkolnych, oprócz podstawy programowej, będzie integracja sensoryczna, rytmika, trening umiejętności społecznych, dogoterapia i metoda Montessori. Kompleksowa terapia w jednym miejscu w ciągu dnia – to ma być atut przedszkola dla dzieci z autyzmem.