Na wernisaż wystawy prac Kamy Sokolnickiej „Krzewienie kultury” zaprasza 3 września o godzinie 18.30 Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie. Wystawa w przestrzeni Parku Strzeleckiego czynna będzie do 25 października. To jeden z elementów przygotowań do jubileuszu 150 tarnowskiego parku.
Na wernisaż wystawy „Krzewienie kultury” zaprasza 3 września o godzinie 18.30 Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie.
To zbiór prac artystki Kamy Sokolnickiej dedykowany domniemanym i rzeczywistym relacjom oraz rolom tarnowskiego BWA i otaczającego je parku.
W szerszym wymiarze tytułowe krzewienie kultury zawiera w sobie pewną ambiwalencję. Z jednej strony sadzenie i zbieranie owoców, a z drugiej możliwość skaleczenia, zarówno przez krzewiących, jak i odbiorców. Artystka, córka ogrodników, w życiu i pracy zwraca uwagę na koncepcję określającą dwie grupy postaw ludzkich – ogrodniczą i łowczą. Prace tworzące wystawę - Fotosynteza, Czyżnia, Advisor, Goldfinger, Rapsod - ulokowała pośród drzew, krzewów i architektury parku. Osią wystawy jest Parkan - rzeźba powtarzająca w rzeczywistej skali przęsło zabytkowego ogrodzenia zaprojektowanego przez międzywojennego tarnowskiego architekta Edwarda Okonia.
Krzewienie kultury Kamy Sokolnickiej zapowiada jubileusz 150-lecia Parku Strzeleckiego, który decyzją Rady Miejskiej został założony w 1866 roku.
W ramach programu imprez towarzyszących wystawie 31sierpnia o godzinie 17.00 organizatorzy zapraszają na wspólne sadzenie tarniny w Parku Strzeleckim, a 17 września o godzinie 18.00 zaplanowano promocję katalogu i oprowadzanie po wystawie.
Kama Sokolnicka, urodzona w 1978 roku we Wrocławiu, jest absolwentką Wydziału Grafiki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom obroniła w 2003 r. w Pracowni Rysunku Zawodowego prof. E. Geta-Stankiewicza. Aktualnie jej prace pokazywane są na wystawie „Dzikie pola. Historia awangardowego Wrocławia”. Wykorzystuje szerokie spektrum technik, a jej prace przyjmują różną formę, od metaforyzacji wybranej przestrzeni po beton. Jej prace znajdują się w kolekcjach m.in. Muzeum Sztuki w Łodzi, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz w wielu kolekcjach prywatnych.
Wystawa w Parku Strzeleckim czynna będzie do 25 października.