W sala koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach 6 września o godzinie 19.00 rozpocznie się finałowy koncert tegorocznego festiwalu „Emanacje”.
6 września odbędzie się finałowy koncert tegorocznej edycji festiwalu „Emanacje”. W tym roku festiwal objął 40 koncertowych wydarzeń, realizowanych w 22 zakątkach Małopolski, a na festiwalowych scenach zaprezentowało się przeszło 400 wykonawców.
Na finałowy koncert organizatorzy zapraszają 6 września o godzinie 19.00 do Lusławic. Koncert zamykający tegoroczny festiwal inauguruje jednocześnie kolejne prestiżowe wydarzenie realizowane przez lusławickie Centrum.
Koncert Philharmonia Quartett Berlin rozpoczyna bowiem I Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Ludwiga van Beethovena, który potrwa do 13 września.
6 września w Lusławicach widzowie będą mieli okazję wysłuchać mistrzowskiego wykonania dzieł Mozarta, Schuberta i Beethovena.
6 września, 19.00
Lusławice – Sala koncertowa Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
Philharmonia Quartett Berlin:
Daniel Stabrawa – skrzypce
Christian Stadelmann – skrzypce
Neithard Resa – altówka
Dietmar Schwalke – wiolonczela
w programie:
Wolfgang Amadeus Mozart – Kwartet smyczkowy C-dur KV 465
Franz Schubert – Quartettsatz c-moll
***
Ludwig van Beethoven – Kwartet smyczkowy B-dur op. 130