W Tarnowie rozstrzygnięto 16 edycję konkursu „Zielony Tarnów” na najpiękniejszy ogród i balkon. Do konkursu zgłoszono 32 ogrody i 18 balkonów. Udział w konkursie mogli wziąć wszyscy mieszkańcy, a także instytucje działające na terenie Tarnowa.
32 ogrody oraz 18 balkonów zgłoszono do tegorocznej edycji konkursu „Zielony Tarnów”. Tarnowianie już po raz 16 mogli zaprezentować swoje ogrody i udekorowane roślinami balkony. Zwycięzców wyłoniła specjalnie powołana komisja konkursowa.
Udział w konkursie mogli wziąć wszyscy mieszkańcy Tarnowa, akcja skierowana była także do szkół, przedszkoli i innych jednostek z terenu miasta. Podczas przeglądu obiektów komisja zwracała uwagę m.in.: na estetykę, czystość, kompozycję roślinną oraz pracochłonność.
Pierwsze miejsce w kategorii „ogród przy budynku jednorodzinnym” przypadło Ryszardowi Fiedorako. Nagrodę za najpiękniejszy balkon otrzymała Alina Kuczek. W kategorii „ogród przy budynku wielorodzinnym” zwyciężył Ignacy Mróz. Gratyfikacja za „ogród przy instytucji” powędrowała do Przedszkola Publicznego nr 32.
Konkurs współfinansowany był ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Fundatorami nagród byli także: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. , Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA, Firma Handlowa „Dom i Ogród”, „Planta” Sp. z o.o. oraz DGP Dozorbud Grupa Polska.