Gala Festiwalu Niepodległości

 Tradycyjnie już  pod koniec roku odbywa się  w Tarnowie zasadnicza część Festiwalu Niepodległości, imprezy organizowanej przez sygnatariuszy Obywatelskiego Porozumienia Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości. Kolejny blok festiwalowych imprez trwać będzie od 27 do 30 listopada. Głównym punktem programu będzie uroczysta Galę i tradycyjny już Koncert Bardów, które odbędą się 29 listopada w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

 

Od 27 do 30 listopada w Tarnowie odbędzie się kilka kolejnych imprez czwartej edycji Festiwalu Niepodległości, rozpoczętej pod koniec października.
Organizatorzy zapraszają na wszystkie wydarzenia, ale w sposób szczególny na uroczystą Galę i tradycyjny już Koncert Bardów, które odbędą się w niedzielę, 29 listopada o godzinie 18.00 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

W trakcie Gali dwóm weteranom, niezwykle zasłużonym dla środowisk patriotycznych miasta i regionu, wręczone zostaną kolejne Szable Niepodległości. Nazwiska laureatów poznamy dopiero w trakcie uroczystości.

Drugą część Gali wypełni tradycyjny już Koncert Bardów. Tym razem do Tarnowa z koncertem pieśni i poezji Jacka Kaczmarskiego przyjedzie Mateusz Nagórski, który niedawno rozpoczynał swoim recitalem w Instytucie Pamięci Narodowej centralne obchody Święta Niepodległości w Warszawie.

Uroczysta Gala jest najbardziej spektakularnym, ale nie jedynym  przedsięwzięciem w ramach najbliższego bloku imprez Festiwalu Niepodległości.

27 listopada o godzinie 17.30 organizatorzy zapraszają na ulicę Katedralną 2, pod tablicą upamiętniającą Jana Bielatowicza, pisarza, poetę, żołnierza kampanii wrześniowej i II Korpusu, działacza społecznego i politycznego na emigracji – w 50 rocznicę śmierci autora rozsławiającej Tarnów „Książeczki”.

Natomiast 30 listopada o godzinie 17.00 w auli starostwa powiatowego przy ulicy Narutowicza 38 zaplanowano spotkanie autorskie z Michałem Tyrpą, krakowskim publicystą, poetą, inicjatorem wielu akcji społecznych, prezesem Fundacji Paradis Iudeorum, od lat aktywnie działającej nie tylko w Polsce i bardzo zasłużonej w upamiętnianiu postaci rotmistrza Witolda Pileckiego. Gość Festiwalu jest autorem wydanej niedawno książki „To jest zawsze podejrzane… o Polakach, Żydach i Niemcach (i nie tylko) bez politycznej poprawności”.

Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.

26.11.2015
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spogladasz na nowy rok?
| | | |