Współpraca Zakładów Mechanicznych Tarnów z urzędami pracy przynosi rezultaty. Giełdy zatrudnienia i inne podobne spotkania w ostatnim czasie spowodowały przyjęcie do pracy w przedsiębiorstwie ponad 20 osób. W tym roku spółka przyjęła już ponad 140 pracowników, a proces rekrutacji jeszcze się nie zakończył.
Zatrudnienie w Zakładach Mechanicznych Tarnów, jednej z największych firm regionu, systematycznie rośnie. W tym roku spółka przyjęła już ponad 140 pracowników.
Spotkania doradców zawodowych z przedstawicielami firmy, organizowane za pośrednictwem Powiatowych Urzędów Pracy, odbywały się między innymi w Wieliczce, Bochni, Brzesku, Dąbrowie Tarnowskiej i w samym Tarnowie. W tych dwóch ostatnich miastach zorganizowano także giełdy pracy.
W Dąbrowie Tarnowskiej przyniosło to efekt w postaci podpisania umów o pracę z dziewięcioma osobami, a w Tarnowie z kolejnymi 14. Zostali oni zatrudnieni głównie na stanowiskach robotniczych jako operatorzy procesów skrawania , ślusarze oraz spawacze. - Mamy nadzieję, że nawiązane relacje będą kontynuowane. Liczymy na współpracę zarówno w zakresie pozyskiwania pracowników, jak również wsparcia w indywidualnym rozwoju pracowników poprzez udział w szkoleniach, rozwijających kompetencje osobiste, organizowanych przez tarnowskie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy - mówi Barbara Siwa, kierownik Działu Zarządzania Personelem Zakładów Mechanicznych Tarnów.
Obecnie tarnowskie przedsiębiorstwo nadal prowadzi proces rekrutacyjny. - Na przyszły rok podpisaliśmy już kontrakty, głównie eksportowe, o wartości około 80 mln złotych. Szukamy jeszcze blisko 60 pracowników, żeby wywiązać się z tych zobowiązań – tłumaczy Tomasz Berezowski dyrektor produkcji i handlu.
Firma - zatrudniająca obecnie 640 pracowników - nadal rekrutuje tokarzy i frezerów. Szanse na znalezienie zatrudnienia mają także operatorzy procesów skrawania CNC i ślusarze oraz spawacze. O przyjęcie do pracy mogą się wciąż starać zdolni konstruktorzy.