Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie, Fundacja Społeczna Progres oraz Stowarzyszenie „Kropla Słońca" byli współorganizatorami tegorocznej edycji kampanii przeciw przemocy „Biała Wstążka. Jednym z elementów kampanii były warsztaty, spotkania i zajęcia edukacyjne w wybranych tarnowskich szkołach.
Dobiegła końca tegoroczna edycja kampanii „Biała Wstążka", organizowanej wspólnie przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie, Fundację Społeczną Progres oraz Stowarzyszenie „Kropla Słońca".
W październiku i listopadzie, w sześciu wybranych tarnowskich szkołach przeprowadzono warsztaty, spotkania i zajęcia edukacyjne dotyczące przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Były one przeznaczone dla uczniów, ich rodziców oraz kadry dydaktycznej.
W projekcie uczestniczyły dwie szkoły podstawowe, dwa gimnazja oraz dwie szkoły ponadgimnazjalne. Celem było dotarcie do trzech grup odbiorców - uczniów (będących często świadkami lub ofiarami przemocy), rodziców (zarówno ofiar jak sprawców przemocy) oraz nauczycieli, którzy często jako pierwsi mogą zauważyć symptomy przemocy w rodzinie.
W spotkaniach udział wzięło 239 uczniów, 122 nauczycieli i 86 rodziców. - Nasza inicjatywa spotkała się z żywym zainteresowaniem i bardzo pozytywnym odbiorem - mówi Weronika Wrzesińska, psycholog, prezes Stowarzyszenia „Kropla Słońca". -Po zajęciach wiele osób podchodziło po indywidualne konsultacje, pojawiały się liczne pytania. To dla nas znak, że warto to kontynuować.
Jednym z ważnych punktów kampanii był happening antyprzemocowy. Do marszu PrzeMÓC PrzeMOC włączyła się młodzież z tarnowskich szkół, przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie, Antyprzemocowa Sieć Kobiet - ASK oraz Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Promyk”.