PWSZ z grantem

 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie wraz z partnerami otrzymała dofinansowanie na rozwój i wdrożenie systemów antyplagiatowych. System zostanie on wdrożony w 2017 roku.

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie wraz z partnerami, Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu, otrzymała 820 tysięcy złotych dofinansowania na rozwój i wdrożenie systemów antyplagiatowych.  Całkowite koszty przedsięwzięcia oszacowano na 845 tys. zł.

Uczelnie wyższe w Polsce mają, zgodnie z obowiązującym prawem, obowiązek stosowania programów antyplagiatowych. W tarnowskiej PWSZ program taki wdrożono już w 2013 roku. - Teraz, dzięki otrzymanemu wsparciu, stworzymy własny system, kompatybilny z centralnym repozytorium, do którego trafiają prace dyplomowe studentów z całej Polski – mówi Rafał Jędryka, szef Działu Obsługi Informatycznej PWSZ, współautor projektu, który otrzymał wsparcie.

Po wdrożeniu systemu, studenci będą mogli na każdym etapie pisania pracy dyplomowej sprawdzić, czy nie zawiera ona treści wtórnych. Podobne uprawnienia będą posiadać również m.in. promotorzy oraz sekretariaty poszczególnych instytutów. - To uszczelnia system i sprawia, że prace będące plagiatami są sprawnie wyłapywane" - dodaje Rafał Jędryka.

System używany w Tarnowie, Jarosławiu i Raciborzu napiszą informatycy z dwóch pierwszych uczelni. Zostanie on wdrożony w 2017 r. Do tego czasu w uczelni działać będzie stary program antyplagiatowy.

21.12.2015
Twój komentarz:
Ankieta
Czy weźmiesz udział w nadchodzących wyborach prezydenckich?
| | | |