Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza 12 lutego o godzinie 18.30 na wernisaż wystawy „Euroarabeska” Ewy i Lucjana Potockich. To wystawa o globalizacji, współistnieniu, zderzaniu się i przenikaniu kultur. Będzie można ją oglądać w Tarnowie do 2 marca. Organizatorzy zapraszają także w kolejnych dniach na autorskie oprowadzanie po wystawie. Wstęp wolny.
Na wernisaż wystawy Ewy i Lucjana Potockich „Euroarabeska” zaprasza Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie 12 lutego o godzinie 18.30. Wstęp wolny.
- Wystawa o globalizacji, współistnieniu, zderzaniu się i przenikaniu kultur. O tym, jak my odbieramy kulturę arabską, jak ją przetwarzamy, czego się boimy… czego nie akceptujemy. I odwrotnie, jak oni konsumują naszą kulturę europejską, co z tego wynika. Czasami będzie dosłownie, czasami zasygnalizowane zostaną tylko luźne nawiązania. Wystawa jest podzielona na dwie części: kobiecą i męską. Oczywiście segregacja ta inspirowana jest kulturą arabską – anonsują organizatorzy.
Wystawa czynna będzie do 2 marca. 14 lutego o godzinie 15.00 na performance „Stay Connected Sanctuary” i „Oprowadzanie Kobiece” zaprasza Ewa Potocka. Natomiast 28 lutego, także o 15.00 „Oprowadzanie Męskie” poprowadzi Lucjan Hiacynt Potocki.
Dr Ewa Potocka (z d. Szczyrek) to artystka multimedialna, autorka filmów video, instalacji i projektów net.art takich jak: „Antykoncepcja Game” czy „CloneSystem”. Założycielka cyberfeministycznej grupy artystycznej i portalu grzenda.pl. Jako nauczyciel akademicki pracowała na uczelniach artystycznych w Łodzi i Krakowie. Brała udział w wielu wystawach w Polsce i na świecie.
Ostatnie dwa lata spędziła w Maroku, tworząc pod wpływem inspiracji, które przyniosło jej doświadczenie życia w kompletnie innej kulturze. Podsumowaniem tego okresu jest wystawa „Euroarabeska” w Tarnowie, rodzinnym mieście artystki, do którego wróciła po 20 latach i podjęła pracę nauczyciela w Zespole Szkół Plastycznych.
Lucjan Hiacynt Potocki, także urodzony w Tarnowie, debiutuje na scenie artystycznej. Jego twórczość pokazana będzie w „Męskiej Sali”, a podczas wystawy widzowie poznają jego naukowo-artystyczny projekt galerii sztuki gier i interakcji.