„Podaruj zdrowie” w Tarnowie i regionie

Rozpoczęła się kolejna edycja akcji „Podaruj zdrowie” organizowanej przez „FUNDACJĘ dbam o zdrowie”. Na wsparcie zakupu leków w ramach całej akcji przeznaczono znaczącą kwotę 300 tysięcy złotych. Tym razem akcja swoim zasięgiem obejmie aż cztery miasta - Kraków, Tarnów, Bochnię i Dębicę.

Rozpoczęła się kolejna edycja akcji „Podaruj zdrowie”, organizowanej tym razem w Małopolsce. Jej organizatorem jest „Fundacja dbam o zdrowie”, a na dofinansowanie zakupu lekarstw mogą liczyć mieszkańcy Krakowa, Tarnowa, Bochni i Dębicy.
W każdym z miast, gdzie będzie działała Fundacja zostaną uruchomione Tymczasowe Biura, w których mieszkańcy będą mogli złożyć swoje wnioski o dofinansowanie zakupu lekarstw.

W dniach od 27 do 31 października w Tarnowie rejestracja prowadzona będzie w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim przy Al. Solidarności 5-9. Biuro będzie czynne przez pięć dni roboczych w godzinach 10-15. Na miejscu będzie można pobrać i wypełnić wniosek.

Kryteriami przyznawania pomocy są: sytuacja materialna (osoby, których miesięczny dochód brutto nie przekracza 1 000 złotych), sytuacja życiowa - konieczność finansowania terapii, czy stałego przyjmowania leków.
Wraz z wypełnionym wnioskiem należy przedstawić: zaświadczenie o dochodach – np. ostatni odcinek emerytury, renty lub inny dokument świadczący o sytuacji materialnej oraz dokumenty potwierdzające trudną sytuację życiową, choroby, konieczność finansowania terapii – np. orzeczenia lekarskie, karty informacyjne leczenia. Pomoc zostanie przekazana w postaci kart „Podaruj zdrowie" o wartości od 50 do 300 złotych, które będzie można przeznaczyć na zakup lekarstw.
„FUNDACJA dbam o zdrowie” jest pierwszą w Polsce organizacją pożytku publicznego, która na tak dużą skalę zdecydowała się zmierzyć z poważnym problemem, jakim jest nie wykupywanie leków. Polscy pacjenci dopłacają do recept średnio 60 procent, czyli najwięcej w Europie. W Niemczech pacjent ponosi 30 procent kosztów leków na receptę, a w Irlandii - zaledwie 10 procent. Wynik badań przeprowadzanych na zlecenie Ministerstwa Zdrowia na początku 2007 roku potwierdzają, iż co trzeciej osobie zdarzyło się nie wykupić leków z przyczyn finansowych.

Akcja nie byłaby możliwa bez wsparcia i pomocy darczyńców. – To za sprawą zaangażowania naszych darczyńców - POLPHARMY S.A. oraz Polskiej Grupy Farmaceutycznej, a także wolontariuszy możliwa jest pomoc w dofinansowaniu zakupu niezbędnych leków mieszkańcom Krakowa, Tarnowa, Bochni oraz Dębicy. Jeszcze nigdy nie prowadziliśmy akcji aż w czterech miastach – mówi Tomasz Kisiel, prezes „FUNDACJI dbam o zdrowie”.

FUNDACJA dbam o zdrowie” powstała w sierpniu 2007 roku, z inicjatywy „APTEK dbam o zdrowie”. Dotychczas udzieliła pomocy ponad 1 200 potrzebującym oraz 18 innym organizacjom charytatywnym. Obecnie pod stałą opieką znajduje się już kilka osób, wymagających ciągłego i długoterminowego leczenia. Największymi darczyńcami Fundacji są firmy prywatne, ale pomagać może każdy. Pilotażowa akcja „Podaruj zdrowie”, przeprowadzona w Łodzi, udowodniła, iż wsparcie przy dofinansowaniu leków może być nie tylko domeną państwa.

24.10.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |