Stadionowe konsultacje

 Obiekt na około 12 tysięcy widzów, częściowo zadaszona trybuna oraz podgrzewane boisko do piłki nożnej – tak najprawdopodobniej będzie wyglądał Stadion Miejski w Tarnowie po modernizacji. Jeszcze w tym roku przygotowany zostanie program funkcjonalno-użytkowy obejmujący kilka wariantów przebudowy obiektu. Ocenia się, że prace budowlane powinny ruszyć w przyszłym roku.

 

O wstępnych warunkach technicznych, jakim powinien odpowiadać Stadion Miejski w Tarnowie prezydent Roman Ciepiela rozmawiał 7 kwietnia z Łukaszem Sadym, prezesem Unii Tarnów Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej oraz Krzysztofem Zielińskim i Marcinem Ćwiklińskim, prezesem i wiceprezesem piłkarskiego Klubu Sportowego ZKS Unia Tarnów.

Zarówno władze miasta jak i klubów zgodnie stwierdzili, że obiekt pomieścić ma około 12 tysięcy widzów i powinien być przystosowany zarówno do wymogów żużlowej Ekstraligi, jak i co najmniej do wymagań stawianych pierwszoligowym zespołom piłkarskim. Żadna ze stron nie miała wątpliwości, że Stadion Miejski powinien być także przystosowany do organizacji innych imprez plenerowych, chociażby koncertów. Zwracano również uwagę na sky boxy, czyli ekskluzywne pomieszczenia pod wynajem np. dla firm, które, jak pokazują doświadczenia innych, mogą być poważnym źródłem dochodów.

Jak zapowiedział prezydent Tarnowa, miejscy urzędnicy zajmą się teraz przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do uruchomienia przetargu na wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego, która zostanie skonsultowana ostatecznie z przedstawicielami klubów. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu. Dokumentacja techniczna powinna być gotowa pod koniec bieżącego roku. Na początek przyszłego roku z kolei miasto planuje zlecić, także w drodze przetargu, modernizację Stadionu Miejskiego metodą „projektuj i buduj”.

08.04.2016
Twój komentarz:
Ankieta
Jak oceniasz pierwsze miesiące pracy nowego samorządu Tarnowa?
| | | |