Zaduszki Witosowe

26 października odbędą się w Wierzchosławicach kolejne „Zaduszki Witosowe”. Okazją do spotkania przy grobie przywódcy polskich chłopów jest 63 rocznica śmierci Wincentego Witosa, 23 rocznica śmierci Stanisława Mierzwy oraz 90 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczne „Zaduszki” rozpoczną się o godzinie 9.30 mszą świętą w kościele parafialnym w Wierzchosławicach.

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach, Polskie Stronnictwo Ludowe, rodziny Wincentego Witosa i Stanisława Mierzwy, Fundacja Rozwoju w Warszawie, Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach oraz Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Oddział Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach są współorganizatorami „Zaduszek Witosowych” 26 października. Spotkanie w rodzinnej wsi przywódcy polskich chłopów rozpocznie się o 9.30 mszą świętą w kościele parafialnym w Wierzchosławicach, po nabożeństwie uczestnicy „Zaduszek” złożą kwiaty na grobie Wincentego Witosa i Stanisława Mierzwy, a o godzinie 12.30 rozpoczną się uroczystości w Domu Ludowym im. W. Witosa.
W programie przewidziano również spotkanie z Waldemarem Pawlakiem, wicepremierem, prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz rozstrzygnięcie dziewiątej edycji Plebiscytu im. Wincentego Witosa na najlepszego wójta Małopolski.
W dniu „Zaduszek” Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach zwiedzać będzie można w godzinach 10.00 – 16.00.
25.10.2008
Komentarze:
Alla: 27.02.2013
Deep thkinnig - adds a new dimension to it all.
Johannah: 27.02.2013
THX that\'s a great asewnr!
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |