Flagi już od poniedziałku

27 października rozpocznie się w Tarnowie na placu Sobieskiego sprzedaż flag narodowych uszytych przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika. Sprzedaż flag potrwa dwa dni – do wtorku do godziny 13.00.

Już od kilku lat Zespół Szkól Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika wraz z tarnowskimi radnymi przypomina o najważniejszych świętach państwowych sprzedając na ulicach Tarnowa flagi narodowe. W tym roku po raz kolejny z okazji Święta Niepodległości 11 listopada, sprzedaż flag rozpocznie się przy Placu Sobieskiego w poniedziałek 27 października o godzinie 11.00. Akcja została wsparta indywidualnymi wpłatami na zakup materiału na flagi przez członków Rady Miejskiej, prezydenta miasta i jego zastępców oraz mieszkańców Tarnowa.
Tegoroczna rocznica jest wyjątkowa, gdyż 30 października mija dokładnie 90 lat od czasu, gdy Tarnów wyzwolił się spod władzy austriackiego zaborcy, rozbrojono żołnierzy austriackich i ustanowiono w mieście polskie władze administracyjne.
Flagi narodowe sprzedawane będą 27 i 28 października w godzinach od 11.00 do 13.00.
26.10.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |