W dniu 19 maja o godzinie 10.00 w Tarnowskiej Szkole Wyższej rozpocznie się konferencja „Wyzwania współczesnej Edukacji”. Na program złoży się osiem referatów i dyskusja oraz podsumowanie konferencji.
W dniu 19 maja o godzinie 10.00 w Tarnowskiej Szkole Wyższej przy ulicy Mościckiego 27 rozpocznie się konferencja „Wyzwania współczesnej Edukacji”.
Na pół godziny przed rozpoczęciem konferencji zaplanowano rejestracje uczestników. Na program złożą się referaty zaproszonych gości, dyskusja oraz podsumowanie konferencji.
Przedstawicielem ministra będzie Michał Kopeć, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
Zakończenie zaplanowano około godziny 14.30.
Program :
9.30 - Rejestracja uczestników
10.00 - Otwarcie konferencji
10.15 - Wystąpienia wprowadzające
10.35 - „Szkoła dla cywilizacji przyszłości: wizja a realia” - prof. dr hab. Maria Chodkowska (UMCS w Lublinie)
10.55 - „Wizerunek współczesnego nauczyciela w kontakcie emocjonalnym z uczniem” - prof. dr hab. Janina Wyczesany (TSzW)
11.15 - „Aktualne oczekiwania w relacji szkoła-nauczyciel-uczeń. Wyniki projektu badawczego „Wyzwania współczesnej edukacji”” - dr Barbara Grajdura (TSzW)
11.35 - „Nowoczesna i przyjazna edukacja w cyfrowej szkole” - Zdzisław Nowakowski (CKPiDN w Mielcu)
11.55 - „Wsparcie rozwoju ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” –
dr Beata Winnicka (Ośrodek Opiekuńczo- Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Caritas Diecezji Tarnowskiej w Jadownikach Mokrych)
Wręczenie Certyfikatu Jakości
12.15 - Dyskusja
12.35 - Przerwa
13.00 – „Istota Poradni psychologiczno-pedagogicznej z terapią biofeedback przy Tarnowskiej Szkole Wyższej” - mgr Janina Sak (WNS w Tarnowie)
13.10 - „Systemowa terapia rodzin, jako bezpośrednia forma pomocy dziecku
i rodzinie” - mgr Agnieszka Skołyszewska (Specjalistyczna Poradnia Profilaktyczno-Terapeutyczna w Tarnowie)
13.30 - „EEG Biofeedback jako metoda wykorzystywana w terapii ADHD, depresji, stresu oraz zaburzeń lękowych” - mgr Robert Kozłowski
13.50 – „Metoda Warnkego w diagnozie i terapii dzieci z trudnościami w nauce poprawnego czytania, pisania i mówienia” - mgr Katarzyna Orkisz
14.10 - Dyskusja i podsumowanie konferencji