Mistrzowie fortepianu w Tarnowie

 7 sierpnia rozpocznie się I Międzynarodowy Festiwal i Kurs Mistrzowski Ambasador Tarnowa, Maestro Krystian Tkaczewski i jego goście. Koncert inauguracyjny zaplanowano w Sali Lustrzanej o godzinie 18.00. W ramach festiwalu organizowany jest kurs mistrzowski, w ktorym weźmie udział 11 młodych pianistów z całego świata. Zakończeniem kursu będzie koncert finałowy, 13 sierpnia o godzinie 18.00. Wstęp na koncerty jest wolny.

 

Już w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia, rozpocznie się I Międzynarodowy Festiwal i Kurs Mistrzowski Ambasador Tarnowa, Maestro Krystian Tkaczewski i jego goście. Imprezę zainauguruje koncert o godzinie 18.00 w Sali Lustrzanej przy ulicy Wałowej. Na scenie, oprócz Krystiana Tkaczewskiego, zaprezentują się Masahi Katayama z Japonii oraz Pierre Reach z Francji.

W ramach festiwalu organizowany jest kurs mistrzowski dla adeptów pianistyki. W tegorocznej edycji weźmie udział 11 młodych pianistów z całego świata, którzy będą szkolić się pod okiem wirtuozów fortepianu. Najlepsi pianiści będą rekomendowani do występu w prestiżowych imprezach. Zakończeniem kursu będzie koncert finałowy także w Sali Lustrzanej, 13 sierpnia o godzinie 18.00, podczas którego uczestnicy kursu zaprezentują swoje umiejętności.

W trakcie koncertów fortepianowych publiczność usłyszy m.in. utwory Bacha, Chopina, Schumanna, Busoniego i Rachmaninowa. - Uważam, że stworzenie festiwalu pianistycznego w Tarnowie jest kolejnym krokiem, by zaprezentować tarnowskim melomanom prawdziwe światowe talenty pianistyczne. Zdecydowałem się nazwać festiwal swoim imieniem, by pozostawić jakąś część osobowości w tym uroczym mieście - tłumaczy Krystian Tkaczewski, inicjator festiwalu.

Przedsięwzięcie jest organizowane przez Urząd Miasta Tarnowa we współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych im. I.J. Paderewskiego oraz Connecticut Chopin Foundation. Wstęp na koncerty jest wolny.

Dr Krystian Tkaczewski – polski wirtuoz fortepianu – urodził się w 1980 r. w Tarnowie. Na scenie międzynarodowej zaistniał w roku 2007 po debiucie w Carnegie Hall, który został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i krytyków muzycznych w USA . Za swoją artystyczną działalność otrzymał wiele nagród i wyróżnień: Stypendium Ministra Kultury Młoda Polska, Stypendium Twórcze Ministra Kultury, Stypendium Prezydenta Miasta Tarnowa, Hartt Talent Award, Evelyn Bonar Storrs scholarship, Polish-Slavic Credit Union Scholarship, Joyce Dutka Award oraz Tadeusz Sendzimir Memorial Fund.

W 2015 roku odebrał z rąk prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli tytuł Ambasadora Tarnowa, przyznawany wybitnym postaciom za działalność i twórczą pracę dla miasta.

04.08.2016
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spogladasz na nowy rok?
| | | |