Tarnowski sprzęt w Kielcach

 Nowa wersja zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia ZSMU A5 z Zakładów Mechanicznych Tarnów będzie prezentowana podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. W ubiegłym roku firma wyprodukowała blisko 20 ZSMU w wersji A3, w tym roku planowane są dostawy kolejnej partii sprzętu.

 

W związku z postulatami dotyczącymi poprawy bezpieczeństwa żołnierzy na polu walki coraz większe znaczenie zyskuje sprzęt, dający takie możliwości. Rozwiązaniem, które może być montowane praktycznie na wszystkich pojazdach są właśnie zdalnie sterowane moduły uzbrojenia. Zakłady Mechaniczne Tarnów od lat przygotowują się do roli głównego dostawcy tego rozwiązania dla Sił Zbrojnych RP. Prócz zastosowania na kołowych transporterach opancerzonych, czołgach czy wozach dowodzenia mogą one z powodzeniem stanowić wyposażenie okrętów, szybkich łodzi patrolowych oraz obiektów stacjonarnych. Chroniony strzelec, który pozostaje we wnętrzu za pomocą zdalnego sterowania może zwalczać zarówno cele naziemne, jak i powietrzne oraz znajdujące się na wodzie. O elastyczności tego rodzaju sprzętu, pozwalającej dostosować go wymagań współczesnego pola walki, świadczy możliwość aplikacji różnych rodzajów uzbrojenia. Zastosowanie elektroniki i nowoczesnych urządzeń optoelektronicznych pozwala na możliwość wykorzystania sprzętu w różnych warunkach klimatycznych oraz atmosferycznych. Moduły zostały zintegrowane z głowicą optoelektroniczną, posiadającą kamery: telewizyjną i termowizyjną oraz dalmierz laserowy.

W ubiegłym roku firma wyprodukowała blisko 20 ZSMU w wersji A3, w tym roku planowane są dostawy kolejnej partii. Nowa wersja sprzętu z tarnowskiej spółki będzie również prezentowana podczas XXIV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

24.08.2016
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spogladasz na nowy rok?
| | | |