Akcja Q – Pa - kontynuacja

Trwa oczyszczanie Tarnowa z psich odchodów. W ślad za akcją edukacyjną przeprowadzoną w formie happeningu w centrum Tarnowa, kolejne działania będą realizowane za pośrednictwem bezpłatnego miesięcznika miejskiego tarnow.pl. Do każdego egzemplarza, z prośbą o ich wykorzystanie, dołączone zostaną pakiety WC – pies.

Lipcowy numer tarnowskiego miesięcznika tarnow.pl będzie dostępny jeszcze w tym tygodniu. Do każdego egzemplarza dołączony zostanie pakiet WC – pies, przydatny przy sprzątaniu psich odchodów. To dalszy ciąg rozpoczętej przed kilkoma tygodniami akcji Q – Pa . Miesięcznik można odbierać m.in. w urzędach i miejscach użyteczności publicznej oraz w autobusach.
Kilkanaście dni temu akcję pod hasłem Q-Pa pracownicy Urzędu Miasta Tarnowa przeprowadzili w pobliżu Mariensztatu przy ulicy Waryńskiego i Wąskiej oraz bimie. Spacerującym po mieście opiekunom zwierząt domowych, wręczano bezpłatne pakiety sanitarne, pomocne przy sprzątaniu po swoich pupilach.
Ponadto kilka miejsc w centrum miasta zostało oznakowanych specjalnymi tabliczkami z logo akcji. Mają one przypominać o obowiązku usuwania nieczystości po czworonogach. W sumie tabliczek jest sto i będą one sukcesywnie umieszczane w odpowiednich miejscach.
Wraz z pakietem sanitarnym mieszkańcy otrzymywali również ekologiczne torby wielokrotnego użytku. Urząd Miasta zamierza przy okazji namawiać do korzystania z nich podczas robienia zakupów.
28.07.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |