Jak zmienić Tarnów?

 Tarnowskie struktury partii Nowoczesna zaprezentowały swój plan ponadpartyjnego porozumienia na rzecz rozwoju Tarnowa. Projekt 33-100.pl ma na celu poznanie opinii tarnowian na temat własnej „małej ojczyzny” i wspólne zmierzenie się z problemami trapiącymi miasto.

 

Tarnowskie struktury partii Nowoczesna zaprezentowały plan ponadpartyjnego porozumienia na rzecz rozwoju Tarnowa. Projekt 33-100.pl ma na celu poznanie opinii tarnowian i wspólne zmierzenie się z problemami trapiącymi miasto.

- Tarnów jest liderem na niechlubnej liście miast, z którego wyjechało najwięcej mieszkańców w stosunku do liczby ludności. Kłótnie i spory polityczne w tarnowskim samorządzie, których od dłuższego czasu jesteśmy świadkami, nic nie wnoszą w kwestii rozwoju Tarnowa. Nowoczesna mówi dość i mówi sprawdzam. Projekt 33-100.pl jest swoistym protestem i sprzeciwem wobec braku konstruktywnych dyskusji na temat przyszłości Tarnowa - mówi Krzysztof Nowak, wiceprzewodniczący małopolskich struktur partii.

Przedsięwzięcie ma na celu poznanie opinii tarnowian odnośnie kierunków rozwoju miasta, trapiących je problemów i sposobów na ich rozwiązanie, aby przywrócić Tarnowowi dawny blask i świetność. Służyć temu ma anonimowa ankieta. Można w niej wybrać, co jest dla najbardziej uciążliwe, czego brakuje mieszkańcom, a także wyrazić aprobatę lub jej brak wobec obecnych władz miejskich oraz podsunąć własne pomysły, których realizacja ułatwi życie w Tarnowie. Ma to umożliwić  opracowanie spójnego programu i strategii rozwoju dla Tarnowa.

Od października autorzy projektu będą opinie dotyczące Tarnowa pytali bezpośrednio jego mieszkańców, w czasie ulicznej akcji ankietowej, jak i podczas spotkań z tarnowianami. - Nasza inicjatywa jest początkiem budowy ponadpartyjnego porozumienia, mającego na celu opracowanie spójnej wizji rozwoju miasta, której realizacja przywróci Tarnowowi należne mu miejsce na mapie Polski. Gdy w grę wchodzi wspólne dobro wszystkich tarnowian, należy odrzucić dzielące nas różnice, niezależnie od barw partyjnych. Dlatego też ofertę współpracy w kluczowych dla Tarnowa i jego mieszkańców kwestiach kierujemy do wszystkich sił politycznych, stowarzyszeń, ugrupowań, władz miejskich, jak i do tarnowian - mówi Sebastian Stepek, przewodniczący Nowoczesnej w Tarnowie. - Nowoczesna wyrosła na gruncie konsultacji społecznych i porozumienia, dlatego przyjęta przez nas forma zasięgnięcia opinii mieszkańców Tarnowa o naszym mieście, jego problemach i sposobach na ich rozwiązanie, wydała się nam oczywista i naturalna od samego początku. Obranego kierunku działań trzymamy się zatem konsekwentnie.

02.10.2016
Twój komentarz:
Ankieta
Czy weźmiesz udział w nadchodzących wyborach prezydenckich?
| | | |